comScore

Yusuf Şimşek: 'Ronaldinho ve Eto'o benim kardeşim'

27 Haziran 2015, Cumartesi 17:58
Yusuf Şimşek: 'Ronaldinho ve Eto'o benim kardeşim'

Antalyaspor'un genç teknik direktörü Yusuf Şimşek, Eto'o ve Ronaldinho'nun transfer edilmesi halinde bu yükü taşıyamayacağını iddia edenlere yanıt verdi.

Antalyaspor Yönetim Kurulu büyük cesaret isteyen bir karar alarak; dünyanın en ünlü futbolcularından Samuel Eto'o ve Ronaldinho'yu transfer etmek için harekete geçti. Böylesine ünlü oyuncuların transferlerinin gündeme gelmesi yeni bir tartışmayı beraberinde getirdi...
 
"Antalyaspor Teknik Direktörü Yusuf Şimşek bu yükü taşıyabilecek mi?"
 
Bilindiği üzere 40 yaşına yeni giren Şimşek, teknik direktörlük kariyerinin henüz başında ve ilk kez Süper Lig'de bir takım çalıştıracak. Herkesin merak ettiği o kritik soruyu Yusuf Şimşek'in bizzat kendisine sorduk:
 
- Hocam, sizin Eto'o ve Ronaldinho gibi dünyaca ünlü oyuncuların yükünü taşıyamayacağınızı savunanlar var. Sizin bir endişeniz var mı?
 
"YILDIZ OYUNCULARA NASIL DAVRANACAĞIMI İYİ BİLİRİM"

"Ben uzun yıllar üst düzey futbol oynadım. Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta en az Eto'o ve Ronaldinho kadar ünlü futbolcularla birlikte ter döktüm. Dolayısıyla bu tip oyuncuların nasıl yaşadıklarını ve karşılarındaki insanlardan neler beklediğini çok iyi bilirim. Çok değerli iki oyuncuya hocalık yapmak benim için onurdur. İkisiyle de abi-kardeş ilişkisi içinde çalışacağım, kimse merak etmesin asla sorun çıkmaz. Çünkü benim felsefemde sevgi her kapıyı açar."
 
"ETO'O VE RONALDINHO BENİM KARDEŞİM"
 
Yusuf Şimşek Fenerbahçe'de forma giydiği dönemde Arjantinli yıldız futbolcu Ariel Ortega'nın teknik direktör Werner Lorant ile yaşadığı tatsız olayların kendisi için bir yol haritası olduğunu vurgulayarak, "Hem Eto'o hem de Ronaldinho benim kardeşimdir. Birlikte büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum" dedi.
 
Yusuf Şimşek Antalyaspor yönetiminin kendisinin yerine dünyaca ünlü teknik direktör Marcelo Bielsa'yı getirmek istediği iddiasını da yalanladı.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"