comScore

Yıldırım Demirören'in listesinde Nihat Özdemir de olacak

15 Haziran 2015, Pazartesi 22:46
Yıldırım Demirören'in listesinde Nihat Özdemir de olacak

Yıldırım Demirören, TRT Spor'da yayınlanan Futbol Günlüğü programında birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim'e TFF yönetiminde olması için teklifte bulunduğunu belirterek, "Fatih Terim'e, 'yeni yönetimde ol' dedim. Kendisi pek sıcak bakmadı. Fatih Terim sadece hoca değil. Kendisi kravatsız yöneticimiz" dedi.
 
Lig değerlendirmesinde "Çok çekişmeli bir lig geçti. Hatalar elbette oldu ama kamuoyu, bize duyduğu güvenden dolayı sonuçları kabullendi" diyen Demirören, şampiyonluk için de Galatasaray'ı kutladı.
 
Demirören, Süper Lig A.Ş. ile ilgili olarak ise şunları söyledi:
 
"Süper Lig A.Ş. kulüplerin işine çok yarayacak. Kendi ekonomilerini oradan sürdürecekler. Bu Süper Lig'le kalmamalı. PTT, 2. Lig ve 3. Lig'le de görüştüm hepsine vakıf ve AŞ olarak birlik olmalarını söyledim. Böylece tüm kulüpler birlik ve beraberlik içinde hareket edecekler. Futbolun kalitesi, marka değeri artacak."
 
"Yayın ihaleleri de çok daha iyi olacak. İnşallah 2017 sonrasında kanunla birlikte bu adımlar atılacak. Kulüplerimiz bu konuya hazırlanıyorlar. 2017'ye kadar süre var. Biz de gelirimizin %8'inde fedakarlık yaparak kulüplere yardımcı olduk. Bütün kulüpler bir araya gelirse 2017'de yapılacak yayın ihalesinde rakamın yükseleceğine inanıyorum. Bu karar milattır. Kulüpler kendi pazarlamasını yapacak ve satışını yapacak. Futbol ailesinin bütün bireylerinin de buna destek olması lazım. Muhakkak ki aksilikler olacaktır ama düzeltirsiniz."
 
Yabancı kuralı ile ilgili de konuşan Demirören, "Yabancı sınırı ile ilgili karar marka değerine büyük katkı sağlayacak. Yeter ki iyi yabancılar transfer edilsin. Orada lisans ücretleri biraz yüksek oldu, onu da indireceğiz. Bu karar yerli oyuncuyu rekabetin içerisine sokmak olarak görülmeli" ifadelerini kullandı.
 
Demirören, eski Fenerbahçe ikinci başkanı Nihat Özdemir'in yönetiminde yer aldığını da söyledi.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!