comScore

Amedspor, TFF'ye başvurdu

15 Haziran 2015, Pazartesi 16:00
Amedspor, TFF'ye başvurdu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Avcı: "TFF'ye yaptığımız başvurudan olumlu bir cevap bekliyoruz. Çünkü her şey mevzuata uygun olarak yapılmıştır" dedi.

Spor Toto 2. Lig takımlarından Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün başkanı İhsan Avcı, kulüp isminin "Amedspor" olarak değiştirilmesi yönündeki kararla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) yaptıkları başvurudan olumlu yanıt beklediklerini söyledi.

Avcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir süre önce yapılan genel kurulda kulüp isminin "Amedspor" olarak değiştirildiğini, bu kararın Diyarbakır Dernekler Müdürlüğü tarafından da onaylandığını hatırlattı.

Kararı daha sonra TFF'ye ilettikleri dile getiren Avcı, federasyondan henüz olumlu veya olumsuz bir yanıt gelmediğini bildirdi.

Konuyla ilgili yayımlanan haberlerle ilgilerinin bulunmadığını işaret eden Avcı, şunları söyledi:

"TFF'ye yaptığımız başvurudan olumlu bir cevap bekliyoruz. Çünkü her şey mevzuata uygun olarak yapılmıştır. Daha önce Diyarbakır'da 'Amedspor' ismine sahip olan ve amatör ligde mücadele eden bir kulübün feshedilmesinin ardından, böyle bir girişimde bulunduk. Bu nedenle bu ismin verilmesinde sakınca olmasını beklemiyoruz. Eğer bir sıkıntı olsaydı daha önce amatör kulüpte bu ismi kullanamazdı."


20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!