comScore

Yusuf Şimşek: "Tarih insanları boşuna yazmaz"

06 Haziran 2015, Cumartesi 00:20
Yusuf Şimşek:

Antalyaspor Teknik Direktörü Yusuf Şimşek, Süper Lig'e çıktıkları için çok mutlu olduklarını belirterek, "Hedefimiz ilk ikiye kalarak Süper Lig'e çıkmaktı. İyi ki de çıkmamışız, böylesi daha zevkli oldu." dedi.

PTT 1. Lig play-off final maçında Samsunspor'u penaltı ile geçerek Süper Lig'e kalan Antalyaspor'da teknik direktör Yusuf Şimşek, maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Yusuf Şimşek, "Şu an Antalya'da çok güzel bir ortam olduğunu düşünüyorum. Rabbime şükürler olsun, bize bu şampiyonluğu yaşattı. Bütün futbolcularımı tek tek tebrik ediyorum." şeklinde konuştu.
Antalyaspor'daki sözleşmesi sorulan Şimşek, "Başkanla gelirken farklı konuşmuştuk. Kısa dönem için değil uzun dönem içindi. Süper Lig'e kalırsak farklı, PTT'de devam edersek farklı olacaktı. Hedefimiz ilk ikiden çıkabilmekti. İyi ki de çıkmamışız böylesi daha da zevkli oldu. 3 yıllık imza attık. Ben Antalyalıyım. Şükürler olsun Allahım bizi ve futbolcu kardeşlerimi tarihe yazacak. Antalyalı olup da Antalya'yı şampiyon yapan yok." karşılığını verdi.

Karşılaşmayla ilgili değerlendirme yapmayacağını vurgulayan genç teknikadam, "Maçı değerlendirmiyorum. Çünkü şampiyonuz. Bu çocuklarımı çokseviyorum. Maçtan önce de söyledim. Tarih insanları boşuna yazmaz. Birşey yaparsan, tarih yazar. Benim çocuklarım, kardeşlerim tarih yazdı.Allah razı olsun onlardan" ifadelerini kullandı.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"