comScore

Yenilginin tüm sorumluluğu Yusuf Şimşek'e ait

06 Nisan 2015, Pazartesi 16:40
Yenilginin tüm sorumluluğu Yusuf Şimşek'e ait

Antalyaspor Antrenörü Yusuf Şimşek, Altınordu yenilgisinin bütün sorumluluğunun kendisinde olduğunu belirtti.

Yusuf Şimşek, gazetecilere yaptığı açıklamada, Altınordu karşısında çok kötü oynadıklarını söyledi. Yedikleri gollerin kendilerine yakışmadığını kaydeden Şimşek, çok üzgün olduklarını dile getirdi.

Maçla ilgili söylenecek fazla bir şey olmadığına işaret eden Şimşek, "Altınordu yenilgisinde bütün sorumluluk bende. Futbolcu kardeşlerim iyi ya da kötü elinden gelen mücadeleyi yaptı. Demek ki ben yanlış bir takım çıkarttım. İyi motive edemediğimi düşünüyorum" dedi.

Hedeflerinden bir sapma blunmadığını vurgulayan Şimşek, son dakikaya kadar şampiyonluk için uğraşacaklarını ve başaracaklarını ifade etti.

Altınordu mağlubiyetinin kendilerine önemli bir ders verdiğinin altını çizen Şimşek, herkesin şapkasını önüne koyup düşünmesi gerektiğini anlattı.

Yaklaşık 15 gündür bu maça hazırlandıklarını belirten Şimşek, "İdmanlarda her şeyi  deniyoruz. Benim istediğim oyun tarzı agresiflik, mücadele, pozisyonlar, hiçbir şey olmadı. Böyle olunca mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Hiçbir şey yapamadık" diye konuştu. 

- "Taraftar ne kadar Antalyalı ise ben daha çok Antalyalıyım"

Şimşek, taraftarlar kadar kendilerinin de galip gelmeyi çok istediğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Bu bizim işimiz. Galibiyeti tabiki isteriz. İşimizin dışında ben buranın çocuğuyum. Taraftar ne kadar Antalyalı ise ben onlardan daha çok Antalyalı'yım. Doğma büyüme buralıyım. Ben Antalya'nın şampiyon olmasını onlardan daha çok istiyorum. Devre arasında mağlup giriyoruz, bana ve futbolculara küfürler yağıyor. Biraz daha anlayışlı olunmalı. Maç bittiğinde bana yapılan tepkiye evet ancak bu futbolcularla sezon sonuna gideceğiz. Futbolculara küfür ederken biraz daha düşünmekte fayda var."

Kendisinin tepkileri göğüsleyebilecek kapasitede olduğunu kaydeden Şimşek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Kendimde de hata görüyorum. Taraftarla diyaloğa girmem doğru değildi. İnsanların affetmesini diliyorum. Taraftarlar da küfürlü tezahürata dikkat etmeli. Tribündeki çocuğum bile yarım saat 'babama niye küfür ediyorlar' diye ağlamış. Durduramamışlar. Bunlar yanlış. Başka hocalar hakkında tezahürat etmeleri de hoş değil. Başkana 'istifa' denmesi de hoş değil. Bu saatten sonra istifa etse ne olur. Kongre kararı alınana kadar büyük boşluk olur."


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"