comScore

Trabzonspor ve Beşiktaş çok kritik 2 maça çıkıyor

26 Şubat 2015, Perşembe 12:34
Trabzonspor ve Beşiktaş çok kritik 2 maça çıkıyor

Trabzonspor ve Beşiktaş ülke puanı açısından çok kritik sınavlara çıkıyor!

FutbolArena Detay - Avrupa'daki temsilcilerimiz Beşiktaş ve Trabzonspor'un bugün çok kritik sınavlara çıkacak. Trabzonspor ilk maçta kendi sahasında Napoli'ye 4-0 yenilince tur şansını mucizelere bıraktı. Ancak İtalya'daki ikinci maç prestijden öte ülke puanı bakımından oldukça önemli.
 
İngiltere'de 1-0'lık mağlubiyete rağmen tur için iddiasını sürdüren Beşiktaş'ın Liverpool'u elemesi Türk futbolunun Avrupa'daki konumu açısından son derece önem arz ediyor.
 
UEFA sıralamasında 34.200 puanla Yunanistan'ın önünde 12. sırada yer alıyoruz. Arkamızda yer alan Yunanistan'ın Avrupa'da tek temsilcisi kaldı; o da Olympiakos. Yunan ekibi Avrupa Ligi'nde Dnipro'ya ilk maçta 2-0 kaybetmişti. Tur şansını zora sokan Yunanların elenmesi halinde 12. sırayı garantileme durumu söz konusu.
 
Trabzonspor'un Napoli'den en azından bir galibiyetle kupaya veda etmesi bile ülke puanına katkı demek. Eğer Beşiktaş Liverpool'u geçer ve Trabzonspor İtalya'da galibiyet veya beraberlik çıkarırsa Olympiakos'un Dnipro'ya elenmesi halinde 2016-2017 futbol sezonu için Avrupa kupalarında temsilcilerimiz ön eleme tehlikesi yaşamayacak.
 
12. sırayı koruduğumuz takdirde 2016-2017 sezonunda Türkiye Kupası'nı kazanan takım play-off turu oynamadan doğrudan Avrupa Ligi gruplarına kalacak. Lig şampiyonu ise ön eleme tehlikesi olmadan direkt Şampiyonlar Ligi gruplarında boy göstermeye devam edecek.

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.