comScore

İlker Meral acısını içine attı, maça çıktı

21 Şubat 2015, Cumartesi 16:59
İlker Meral acısını içine attı, maça çıktı

Üst klasman futbol hakemi İlker Meral, annesinin ölüm haberini almasına rağmen Samsunspor-Kayserispor maçını yönetti.

Üst klasman futbol hakemi İlker Meral bugün hayatının en zor maçını yönetti.
 
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından PTT 1. Lig'de oynanan Samsunspor-Kayserispor karşılaşmasında görevlendirilen Meral, maçtan önce annesi Lütfiye Meral'in ölüm haberini aldı.
 
Sabaha karşı 03.00'te acı haberi alan İlker Meral, buna rağmen Samsun'dan ayrılmadı ve Samsunspor-Kayserispor maçını yönetti.
 
İlker Meral'in, yaşadığı bu acıya rağmen karşılaşmayı yönetmesi büyük tartışmalara neden olurken, olayla ilgili 2 iddia ortaya atıldı:

1-) ilker Meral, annesinin vefat ettiği haberini aldıktan sonra MHK'nin Hakem Atama Komisyonu Başkanı Metin Tokat'ı arayıp durumu bildirdi ve maçtan affını istedi. Ancak Tokat, "Bu saatten sonra böyle önemli bir maça hakem bulmamız imkansız. Sahaya çık yönet. Biz sana güveniyoruz" dedi.
 
2-) MHK yetkilileri, vefat haberinin ardından İlker Meral'e, "Senin yerine başka bir hakem atayalım mı?" diye sordu; Meral, "Yönetebilirim" cevabını verdi ve sahaya çıktı.
 
Kalp rahatsızlığı sonucu vefat eden Lütfiye Meral'in cenazesi, yarın Balıkesir'in Savaştepe ilçesindeki Çarşı Camisi'nde öğleyin kılınacak cenaze namazının ardından, Kız Mezarlığı'nda toprağa verilecek.
 
Karşılaşmada Samsunspor, Kayserispor'u 2-0 yendi.
 

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.