comScore

Kulüp sahibine dikkat çekmek için maçı bastılar!

16 Şubat 2015, Pazartesi 20:15
Kulüp sahibine dikkat çekmek için maçı bastılar!

Çek Cumhuriyeti 1.Ligi (Synot Liga) ekiplerinden Banik Ostrava'da taraftar grubu kulübün sahibi Petr Šafarčík'in aldığı kararları protesto eden ilginç bir olay gerçekleştirdi.

FutbolArena Dış Haberler - Çek Cumhuriyeti 1.Ligi (Synot Liga) ekiplerinden Banik Ostrava'da taraftar grubu kulübün sahibi Petr Šafarčík'in aldığı kararları protesto eden ilginç bir olay gerçekleştirdi.

Banik Ostrava taraftarları takımın en önemli isimlerinden Václav Svěrkoš'un sözleşmesinin feshedilmesinin ardından başarılı olmasına karşın anlamsız biçimde görevinden alınan teknik direktör Martin Svědík'in durumunu protesto etmek için önce kulübünün stadının yakınında bulunan bir bölgeye afiş asmıştı. Olayın boyutunu Petr Šafarčík ve kulüp yönetimine ispatlamak isteyen Banik Ostrava'lı taraftarlar haftasonu Myjavou ile oynanan hazırlık maçının ilk devresinde bir anda 50 kadar kişi sahaya girip, Petr Šafarčík aleyhine küfürlü sloganlar atmaya başladı. Bir süre oyunun durmasına sebep olan olay sonrası taraftarlar sahadan ayrıldı. Ardından yazılı açıklamada bulunan taraftar grubu takımlarının iç sahada oynayacağı mücadeleleri boykot edip, gelmeyeceklerini açıkladı.
Bu olayın gerçekleşmesinin ardından Banik Ostrava sahibi Petr Šafarčík, kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada gelecek haftasonu ikinci yarısı start alacak Çek Cumhuriyeti 1.Ligindeki Teplice maçı öncesi taraftarları yüzyüze konuşmak için kulüp binasına davet etti. Taraftarlar sözcüsü ise bu teklifi geri çevirdi. Konuyla ilgili konuşan sözcü: 'Bunları daha önce de duyduk. Hiçbir zaman sonuç alamayacağız. Bahanelerle bizleri kandırmaya çalışacakları için bu birlikte yokuz' dedi.

Ayrıca Banik Ostrava'nın kullandığı stadyum için belediyeye kiraları uzun zamandır ödemediği belirtiliyor.

Banik Ostrava, Synot Liga'da 16 maç sonunda 22 puanla 5.sırada yer alıyor. Banik Ostrava, ligin ikinci yarısının ilk maçında 21 Şubat'ta Teplice deplasmanına çıkacak.
FutbolArena haber turu (24 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.