comScore

Hakemlere TFF'den yeni sorumluluk!

16 Şubat 2015, Pazartesi 12:54
Hakemlere TFF'den yeni sorumluluk!

TFF Yönetim Kurulu'nun 13.02.2015 tarih ve 57 sayılı toplantısında aldığı karar ile Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesinde değişiklikler yapıldı.

FutbolArena - Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun Fenerbahçe maçından önce hakem Bülent Yıldırım'ı araması kamuoyunda çok konuşulmuş ve tartışılmıştı.

TFF ise; olaya el koyarak Futbol Disiplin Talimatı'nda değişikliğe gitti. Buna göre maçın hakemi, kulüp bünyesine bağlı herhangi bir görevli tarafından arandığı takdirde durumu TFF'ye bildirecek.
İşte o açıklama

Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesinde yapılan değişiklik ile futbolcuların, kulüp yöneticilerinin, görevlilerinin ve diğer kişilerin her türlü iletişim araçları, sosyal medya, her türlü basın yayın organı ve sair şekilde müsabaka hakemleri ile sportmenliğe veya spor ahlakına aykırı olarak irtibat kurmaları yasaklanmış olup; ayrıca sportmenliğe ve spor ahlakına aykırı şekilde kendisi ile irtibat kurulan başta hakem, gözlemci, temsilci, saha komiserleri olmak üzere müsabaka görevlilerine, görevlilere bu durumu derhal TFF'ye bildirme yükümlülüğü getirilmiştir

FutbolArena haber turu (24 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.