comScore

3 ay sonra yaşı doluyor

15 Şubat 2015, Pazar 20:20
3 ay sonra yaşı doluyor

Beşiktaş-Bursaspor maçının tartışılan hakemi Mustafa Kamil Abitoğlu 3 ay sonra yaş haddinden dolayı hakemliği bırakacak.

FutbolArena Detay - Beşiktaş-Bursaspor maçının tartışılan hakemi Mustafa Kamil Abitoğlu 3 ay sonra yaş haddinden dolayı hakemliği bırakacak.

Beşiktaş-Bursaspor maçında Pedro Franco'ya uçan tekme atan Bursaspor'lu Fernandao'ya göstermediği kırmızı kart ve Beşiktaş'a galibiyeti getiren golün atıldığı 90+3'teki penaltı kararı tartışılan hakem Mustafa Kamil Abitoğlu 3 ay sonra mecburen hakemliği bırakmak zorunda.
45 yaşındaki Abitoğlu yaş haddinden dolayı 3 ay sonra hakemlik kariyerini sonlandıracak. Ve MHK'nın kalan sürede Abitoğlu'na Beşiktaş-Bursaspor maçındaki yönetimi sonrası özellikle 3 büyüklerin maçlarında görev vermemesi bekleniyor.

Abitoğlu daha önce de Trabzon'da oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçında Emre Belözoğlu'na tekme atan Zokora'ya kırmızı kart vermediği için çok eleştirilmişti. Hatta Rıdvan Dilmen bu maç sonrası Abitoğlu ile ilgili "Çocuklarına, ben hakemim demesin" ifadesini kullanmıştı.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.