comScore

Kulübün hem başkanı, hem teknik direktörü hem de malzemecisi!

14 Şubat 2015, Cumartesi 12:30
Kulübün hem başkanı, hem teknik direktörü hem de malzemecisi!

Futbolcu olmak için geldiği Ankara'da hayalini gerçekleştiremeyen Gencer Bozyel, kurduğu Genç Erlebirliği takımının hem başkanı, hem teknik direktörü, hem masörü hem de malzemeciliğini yapıyor.

Karstan 1988 yılında henüz 14 yaşında iken ailesinin yanından kaçarak Ankara'ya futbolcu olmak umuduyla gelen Gencer Bozyel hayallerini gerçekleştiremedi. Ancak daha sonra ticarete atılan Bozyel, Yakacık köyünde kuruduğu Genç Erlerbirliği takımı ile şampiyonluğa koşuyor. Galatasaray'da forma giyen Umut Bulut, Eskişehirsporlu Hürriyet Gücer ve Adana Demirsporlu Hakan Söyler ile İnce Lisesi'nde beraber okuduklarını ve futbol oynadıklarını ifade eden Bozyel, onların gibi kendisini şanslı görmediğini ifade etti.

Kendi imkanlarıyla kuruduğu Genç Erlerbirliği takımının U14 kategorisinde şampiyonluğa oynadığını dile getiren Bozyel, " Yakacık Genç Erlerspor Kulübü'nün başkanıyım, hocasıyım, şoförüyüm, malzemecisiyim, masörüyüm, doktoruyum. Bir kulüpte olması gereken ne varsa, 22 kişinin işini yapıyorum. Sahada antrenman yapan kardeşlerimiz U14 yaş grubu. Play-offa çıktık ve şampiyonluğu amaçlıyoruz. Benim bir kulüp kuracağıma kimse inanmıyordu. Şu anda U11, U12, U13, U17'ye kadar faal, devam ediyoruz. Türk sporunun ilerlemesi için elimizden geleni yapıyoruz. 3 tane milli takım karmalarına oyuncu gönderdik, 2 tanesini Eskişehirspor'a vermek için görüşüyoruz.'' dedi.
Geçtiğimiz aylarda Antalya'da yapılan ve Fatih Terim'in katıldığı seminere gittiğini ifade eden genç teknik adam, "

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.