comScore

Avusturya futbolunda rüşvet iddiası!

13 Şubat 2015, Cuma 18:30
Avusturya futbolunda rüşvet iddiası!

2011 yılında aktif futbol yaşantısını sonlandıran futbolcu Oliver Glasner, 2007-2008 sezonunda Ried forması giyerken rüşvet teklifi aldıklarını iddia etti.

FutbolArena Dış Haberler - 2011 yılında aktif futbol yaşantısını sonlandıran futbolcu Oliver Glasner, 2007-2008 sezonunda Ried forması giyerken rüşvet teklifi aldıklarını iddia etti.
Oliver Glasner verdiği özel bir röportajda 2007-2008 sezonunda 5 karşılaşmada bilerek kaybetmeleri için tanımadığı kişilerce rüşvet teklifi aldığını belirtti. Oliver Glasner: 'Bize gelen teklif bahis mafyası ya da takımlardan değil daha büyük yerlerden gelmişti. Kaybetmemiz istenen maçlar için ben ve arkadaşlarıma 50 bin Euro teklifte bulundular. Çünkü bizim kaybedecek bir şeyimiz olmadığından bu teklifi bize getirdiler diye düşünüyorum' dedi. Glasner rüşvet teklif edilen karşılaşmaların 2007-2008 sezonunun 10.haftasındaki Wacker Innsbruck , 19.haftasındaki Strum Graz, 30.haftadaki Mattersburg ve 35.haftadaki Austria Karnten olduğunu iddia etti. O sezon Oliver Glasner'in rüşvet teklif ettiği iddiasında bulunduğu takımlardan Wacker Innsbruck küme düşerken, Austria Karnten ligde kalmıştı. 
Oliver Glasner, takımına ihanet etmemek için bu teklifi kabul etmediklerini ama geçmişte ve halen bu tür olayların da sürdüğünü belirtti. Ayrıca Sporda Dürüstülüğü Koruma Derneği, doğru hareketi için Oliver Glasner'e teşekkür etti.Son olarak yetkililerin konuyla ilgili olarak kendisiyle iletişime geçmeleri halinde seve seve yardımcı olacağını söyledi.
Oliver Glasner günümüzde Ried'in teknik adamlık görevini sürdürmekte.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.