comScore

Almanya futbolunda sağcılık

12 Şubat 2015, Perşembe 19:10
Almanya futbolunda sağcılık

Saksonya İçişleri Bakanı Ulbig, eyalette yaklaşık 160 holiganın aşırı sağcı olduğunun tahmin edildiğini belirtti.

Almanya'nın Saksonya eyaletinin Hristiyan Demokrat Partili (CDU) İçişleri Bakanı Markus Ulbig, eyaletteki her beş futbol holiganından birinin şiddete eğilimli aşırı sağcı olduğunun tahmin edildiğini bildirdi. 

Alman Der Spiegel dergisinin haberine göre, Sol Parti'nin verdiği soru önergesini cevaplayan Ulbig, eyalette yaklaşık 160  holiganın aşırı sağcı olduğunun düşünüldüğünü ifade etti. 

Ulbig, Lokomotive Lepzig Kulübü'nün "Scenario Lok" adlı taraftar grubunun aşırı sağcı olarak sınıflandırıldığını kaydetti.

"Scenario Lok" taraftar grubu, geçen yıl Ekim ayında yaklaşık 70 üyesinin aşırı sağcı çıkması sonucu kendini feshetmişti.

Ulbig, Dinamo Dresden takımının "Doğunun Yumruğu" adlı taraftar grubunun yaklaşık 40 üyesinin, Chemnitzer takımının "Yeni Toplum" ve "Kaotik Chemnitz" adlı iki taraftar grubunun da 50 üyesinin aşırı sağcı olduğunu aktardı.

Chemnitzer takımının "Yeni Toplum" taraftar grubunun "Nasyonal Sosyalist Chemnitz" grubu ile bağlantısı ortaya çıkmış ve iki grup da geçen yıl yasaklanmıştı.

FutbolArena akşam haberleri turu (20 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.