comScore

Mehmet Özdilek: 'Hakemler futbolun aktörleri haline geliyor, hoş değil'

11 Şubat 2015, Çarşamba 17:40
Mehmet Özdilek: 'Hakemler futbolun aktörleri haline geliyor, hoş değil'

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Akhisar Belediyespor deplasmanından puan ya da puanlar alarak dönmek istediklerini söyledi. 

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Akhisar Belediyespor maçı öncesi bir basın toplantısı düzenledi. Hacı Boydak Tesisleri'nde gerçekleştirilen toplantıda Özdilek, geçen hafta Gaziantepspor maçında önce verilen ardından iptal edilen gol kararıyla ilgili konuştu.

İptal kararının bütün spor otoriteleri tarafından da yanlış değerlendirildiğini ifade eden Özdilek, "Geçen hafta beklemediğimiz bir yenilgi aldık. Ancak maalesef iptal edilen gol kararının çok doğru olmadığını belirtmiştim. Maçtan sonra yorumcuların çoğu da benimle aynı fikirdeydi. Hakemler elbette gördüklerini çalacaklar, ancak yan hakemlerin özellikle 5. hakemlerin oyuna bu kadar müdahil olmalarını anlamıyorum. Maçta Özgür hocanın 5. hakeme soracağı tek pozisyon yoktu. Ancak 5. hakemin müdahalesiyle bir karar verildi. Bizim için de Gaziantep için de çok önemli bir maçtı. Futbolun aktörü futbolcular olmalı, hakemler değil. Hakemlere inancımız, güvenimiz sonsuz. Ancak son zamanlarda hakemler futbolun aktörleri haline geliyorlar. Bakıyorsunuz her maçtan sonra hakemler konuşuluyor. Bu kadar çok hakemlerin konuşulması, çok hoş değil. Ancak bu tür olayların yaşanmasına sebep olan hakemler, üst üste maçlara veriliyorlar. Bunları MHK düşünmeli." açıklamasını yaptı.
Tecrübeli teknik adam, hafta sonunda oynayacakları Akhisar Belediyespor maçının kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı. Bu maç öncesi takımdaki sakat ve cezalı futbolcular nedeniyle sıkıntılı günler geçirdiklerini belirten Özdilek, yine de deplasmana, puan ya da puanlar için gideceklerini kaydetti. Özdilek, "Defans bloğundaki sıkıntılarımız devam ediyor. Edinho'nun cezası tahkimden nasıl çıkacak, bunu takip edeceğiz. Gökhan PFDK'ya sevk edildi. Manjeck kendisine takım bulamadı, tekrar bizimle çalışmaya başladı. Zor bir süreçten geçiyoruz. Deplasmanda bir maça daha çıkacağız. İçeride kaybettiğimiz maçı telafi etme açısından Akhisar deplasmanı çok iyi bir fırsat olacak. Geldiğimiz günden bu yana tam kadro çalışma olanağımız olmadı. Karamsar bir durumumuz yok, ancak üzerimizde bir baskı var. Ne kadar önce nefes alır hale gelirsek, o kadar çabuk önümüzü görme fırsatımız olacaktır. Mücadele gücü yüksek bir takımız. Alacağımız puanlarla bu mücadelemizi avantaja dönüştüreceğiz. Her maça tek tek bakıyoruz. Bizim için en önemli maç önümüzdeki Akhisar maçı. Onların da üzerinde büyük bir baskı var. Onların bu durumundan elbette yararlanmak istiyoruz." diye konuştu.

FutbolArena akşam haberleri turu (25 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.