comScore

UEFA yetkilileri, Torku Arena'yı denetledi

11 Şubat 2015, Çarşamba 14:20
UEFA yetkilileri, Torku Arena'yı denetledi

Konya'ya gelen UEFA yetkilileri, milli maç ve Avrupa kupaları karşılaşmalarını vermeyi planladıkları Konya Büyükşehir Torku Arena Stadyumu'nu denetledi

Konya Büyükşehir Torku Arena Stadyumu'na milli maç ve Avrupa kupaları karşılaşmaları vermeyi planlayan UEFA yetkilileri, stadyumu denetledi. 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetiminin, 2016 Avrupa Şampiyonası elemelerinde A Grubu'nda mücadele veren A Milli Futbol Takımı'nın, 3 Eyül'de Letonya ve 6 Eylül'de Hollanda ile yapacağı karşılaşmaları Konya'da oynamak istediğini bildirmesi üzerine UEFA'nın yetkilileri, Konya Büyükşehir Torku Arena Stadyumu'nu denetlemek üzere Konya'ya geldi.

Stadyumu, başta güvenlik olmak üzere her yönüyle detaylı şekilde denetleyen UEFA Deneticisi Norveçli Trgre Borno ve UEFA Stadyum Müdürü İtalyan Pietro Chiabrera'ya, TFF'den Cenk Cem ile Buğra İmamoğulları da eşlik etti. 

UEFA ve TFF yetkilileri, Fen İşleri Daire Başkanı Selim Büyükkarakurt, Stadyum Müdürü Ahmet Eser, Torku Konyaspor As Başkanı Sertaç Tuza ve Kulüp Genel Müdürü Önder Sami Güven ile de toplantı yaparak, bilgi aldı. 
 

 

FutbolArena akşam haberleri turu (20 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.