comScore

Mecnun Otyakmaz'dan 'havuz' açıklaması

06 Şubat 2015, Cuma 18:29
Mecnun Otyakmaz'dan 'havuz' açıklaması

Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz, son zamanlarda gündemi sıkça meşgul eden havuz konusunu ve Sivasspor'un son durumunu değerlendirdi. Otyakmaz, "Havuz değeri ligin değeridir. Sadece bir takımın yada İstanbul takımlarının değerinin olmadığını düşünüyorum" dedi.

Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz son zamanlarda havuz konusunda yaşanan sıkıntıları ve Sivasspor'un son durumunu DHA'ya değerlendirdi. Başkan Mecnun Otyakmaz, havuz ile ilgili tartışmaların yıllardır devam ettiğini belirterek, "Havuz sorunu, havuz proplemi gibi yıllardır devam ediyor. Aslında yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan çıkar gibi bir mesele oldu. Eğer İstanbul takımları kendi aralarında maç yapıp bunun daha değerli olacağını düşünüyorlarsa buyursunlar yapsınlar. Anadolu takımları olmadan İstanbul takımlarının lig rekabetinin de pek bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Ayrıca Anadolu takımları kendi aralarında bir lig yapıp bir değer de oluştururlar. Aslında birbirini tamamlayan şeyler bunlar, ayırmaya çalışmanın bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Türkiye ligi bütün takımları ile birlikte bir değerdir. Lig değeri vardır. Bu havuz da ligin değerinde bir havuzdur. Reytingi yüksek olan takımların daha fazla ekonomik beklentisinin olmasını da anlayışla karşılıyoruz. Zaten böyle bir fark var aramızda. Havuzun yüzde 45'lik dilimi yine bu takımlara gidiyor. Başarı punlarından da önemli ölçüde bir gelir elde ediyorlar. Bu meseleyi uzatmaktan ziyade nasıl değer katar, nasıl daha fazla gelirlerimizi artırırız diye düşünmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda aslında çok fazla söylenecek bir şey yok. Havuz değeri ligin değeridir. Sadece bir takımın ya da İstanbul takımlarının değerinin olmadığını düşünüyorum" dedi.

'CARLOS'A ÜZÜLDÜM'
 
Roberto Carlıs'un gidişine üzüldüğünü belirten Başkan Otyakmaz şöyle konuştu:
 
"Roberto Carlos, Sivasspor'a çok önemli katkılarda bulunmuştur. Hem Türkiye liginin, hem Sivasspor'un hem de Sivas şehrinin tanıtımında önemli katkıları olmuştur. Carlos ile birlikte güzel günler yaşadık. Dünyada hem Sivas'tan hem de Sivasspor'dan daha fazla söz edildi. Bu konuda amacımıza ulaştık. Fakat bu yıl her şey istediğimiz gibi gelişmedi. Böyle durumlarda hoca değişikliğinin şart olduğu herkesçe malum. Biz de böyle bir değişikliğe gitmek zorunda kaldık. Biz kulüp olarak kendisine teşekkür ediyoruz. Gerçekten güzel günler yaşadık. Yarın Sivas şehrinin ve Sivasspor taraftarının kendisini en iyi şekilde ağırlayacağını düşünüyorum. Biz kulüp olarak elimizden geleni yapacağız. Carlos'un gidişine üzüldüm. Bu beraberliğin bu şekilde bitmemesi gerektiğini düşünüyorum. Başarı ile bitmiş bir sezonda başarılı bir organizasyon ile yollamak isterdik. Ama olmadı. Hani derler ya futbolda böyle şeyler var. Malesef futbolda bu tip ayrılıklar da söz konusu. Ama her ayrılık yeni bir birlikteliği getiriyor."
 
'TAKIMA SERGEN'İN ELİ DEĞDİ'
 
Takımın başına Sergen Yalçın'ı getirerek doğru bir karar verdiklerini ifade eden Otyakmaz şöyle dedi:
 
"Sergen hoca ile yıllardır tanışıklığımız var. İyi bir teknik direktör olacağını düşünüyordum. Böyle bir duruma maruz kalınca da ilk aklıma gelen Sergen hocaydı. Kendisi ile yaptığımız kısa bir görüşme sonrası teklifimizi kabul etti. Şimdilik işler gayet iyi gidiyor. Takıma elinin değdiği belli oldu. 4 haftalık lig periyoduna 7 puan elde ettik. Bu zaten arzu ettiğimiz bir sonuçtu. Ayrıca Türkiye Kupası'nda ise 16 takım arasında kaldık. Hem kupada hem de ligde arzu ettiğimiz sonuca en yakın zamanda ulaşacağımızı düşünüyorum. Takımda gözle görünür bir düzelme var. Hocamızın tavsiyeleri ile yapmış olduğumuz transferlerde de isabetli bir dönem geçirdik. Artık takımda rekabet arttı. Yedek kulübesinde de bir zenginlik oluştu. Her an oyunun skoruna etki edecek futbolcular var. Önümüze daha güvenli ve umutlu bir şekilde bakıyoruz."
 
'TAKIMA ZARAR VERENE ACIMAYIZ'
 
Bursaspor'dan devre arasında kiralık olarak takıma katılan Aydın Karabulut'un kadro dışı bırakılmasıyla ilgili de konuşan Otyakmaz şunları söyledi:
 
"Aydın'ın geçen sezon bize çok önemli katkıları oldu. Bu sezon da aynı başarıyı göstereceği ümidiyle bir operasyon geçirmiş olmasına rağmen iyi bir fedakarlık yaparak aldık ve çok şey bekliyoruz. Henüz rehabilite döneminde kendi açısından bir takım aksaklıklar oldu. Bizim de bu aksaklıkları göz ardı edecek durumda olmadığımızı kendisinin de biliyor olması gerekirdi. Sanıyorum bizim içinde bulunduğumuz durumun ciddiyetinin farkında değil kendisi. O yüzden disiplinli bir süreç yaşamamız gerekiyor. Bunu bozacak kim olursa olsun en ufak bir taviz vermeyeceğimizin göstergesidir Aydın'ın takım ile birlikte çalışmaması. Umarım çalışmalarına devam eder. Takıma katılacağını tekrar ispatlar ve takıma katılır. Aksini yapan Aydın da olabilir bir başkası da olabilir, bu takımda yeri yok. Disiplinden taviz verecek durumda değiliz. Zaten bu gevşeklik ve rahatlık yüzünden ilk yarıyı 14 puan ile kapattık. Aslında hepsi yetenekli kaliteli futbolcular. Bu sene gerekli disiplini gösteremedikleri için takımımız bu zor günleri yaşıyor. Bundan sonra böyle bir disiplinsizliğe taviz vermemiz söz konusu olamaz"

FutbolArena haber turu (18 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.