comScore

Muhay Thai seçmelerinde kavga

02 Şubat 2015, Pazartesi 17:30
Muhay Thai seçmelerinde kavga

Kavgaya karışan taraflar kameralar karşısında barıştıUşak'ta dün Muhay Thai il seçmelerinde seyirciler ile sporcular arasında yaşanan kavgaya karışan taraflar kameralar karşısında barıştı. 

Muay Thai Federasyonu'na bağlı Uşak İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 2015 yılı seçmeleri sırasında dün Atatürk Spor Salonu'nda seyirciler ile sporcular arasında yaşanan kavgaya karışan taraflar bugün bir araya geldi. 

 Muay Thai Uşak İl Temsilcisi Himmet Ünle yaptığı açıklamada, yaşanan olaylardan duydukları üzüntüyü dile getirdi. Ünle, bu tür olayların bir daha yaşanmaması için ellerinden geleni yapacaklarını kaydederek, "Dün yaşanan olaylar medyada geniş yer aldı. Hepimiz çok üzgünüz. Çünkü biz sporu sevdirmek istiyoruz. Spora ve spor ahlakına yakışmayan olaylardı. Dün burada olaylar yaşandı, bugün bu salonda kardeşlik konuşacak" diye konuştu. 

Kavgaya karışan tarafların olayın ardından bir araya gelerek barıştıklarını aktaran Ünle,"Yaşanan olayları telafi etmek ve sporun kardeşlik olduğunu ortaya koymak için bir araya geldik" dedi.

Daha sonra olaylara karışan Muay Thai antrenörü Savcı Göktaş, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, "olmaması gereken olayların yaşandığını" söyledi. 

Milli sporcu Muay Thai antrenörü İbrahim Çökelez ise kulübü ve sporcular adına özür diledi, "Bundan sonra kol kola, yan yana ülkemiz ve milletimiz adına sağlıklı nesiller yetiştirmek için çalışacağız" dedi.

Konuşmaların ardından Savcı Göktaş ile İbrahim Çökelez'inde aralarında bulunduğu kavgaya karışan taraflar kameralar karşısında barıştı. 

Öte yandan, dün olaylara karışan ve polis tarafından göz altına alınanların serbest bırakıldığı öğrenildi. 

Uşak'taki Muhay Thai il seçmelerinde seyirciler ile sporcular arasındaki tartışma kavgaya dönüşmüş, üç kişi darp sonucu yaralanmış, dört kişi ise gözaltına alınmıştı.

FutbolArena akşam haberleri turu (25 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.