comScore

Kayserispor galibiyete seviniyor

31 Ocak 2015, Cumartesi 17:50
Kayserispor galibiyete seviniyor

TT 1. Ligi'nde mücadele eden Kayserispor, kendi sahasında Orduspor'u 2-0 mağlup ederek ligdeki liderliğini sürdürdü. Galibiyet sonrasında ise futbolcular taraftarla büyük sevinç yaşadı.

Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Seçme, maçla ilgili değerlendirmesinde, istedikleri futbolu sahaya yansıtamadıklarını dile getirdi. Seçme, "Kayserispor olarak sahada istediğimiz oyun yoktu. Bu maçlarda konsantre olmak zor. Kötü futbola rağmen galibiyet aldık. Mutluyuz. Ordusporlu gençler iyi mücadele etti. Tebrik ediyorum. Artık önümüzdeki haftalara bakacağız." dedi.

Orduspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, takımda birçok oyuncunun serbest kalmasından sonra PAF takımındaki bütün oyuncuları çağırdıklarını belirterek, genç yeteneklerin kendisine umut verdiğini söyledi. Kayserispor karşısında iyi mücadele ettiği için genç oyuncularını kutlayan Ziya Doğan, Mert Nobre gibi yılların oyuncusu, tecrübeli oyuncu karşısında 16 yaşındaki Asım'ın çok iyi işler yaptığını aktardı. Doğan, hafta içi futbolcularıyla idman yapmak istediğinde liseye giden oyuncuların okullarını gösterdiğini anımsatarak, maçla ilgili şu değerlendirmede bulundu:
"Ligin zirvesindeki Kayserispor ile ligin beş kategori altındaki PAF takımı. Bugün PTT 1. Ligi'nde bir lig maçına çıktı. Bu çocukların ikinci maçı. Böyle bir atmosferde oynuyor. PAF takımı olarak ligi 12'inci bitirdi. Bir tek kaptan dışındakiler PAF takımı. Maçın ilk yarısına tedirgin başladılar. İkinci yarı iyi pres yaptı. Beklemediğim tablo ile karşılaştım. Biz gelirken söylentiler başka idi. Buraya gelirken ama böyle olmadı. Biz de serbest kalan oyuncular vardı ve onların yerine PAF takımından oyuncular getirdik. Hatta PAF takımında bile oyuncu yoktu. Lisansını çıkardığımız bazı oyuncuları kadroya aldık. Mert Nobre'ye karşı 16 yaşındaki Asım oynuyordu. 10-12 gün beraber çalıştığım oyunculara Salı günü idman dedim ve lise öğrencisi hepsi. Bana 'Okulum ne olacak' dediler. Bu mücadeleyi yapan oyuncularımı kutluyorum."


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"