comScore

Hugo Almeida, 6 aylığına Rusya yolcusu

28 Ocak 2015, Çarşamba 21:11
Hugo Almeida, 6 aylığına Rusya yolcusu

Cesena ile sözleşmesini fesheden Hugo Almeida, 6 aylığına Rusya Premier Lig takımlarından Kuban Krasnodar ile anlaştı. 

FutbolArena - Cesena ile sözleşmesini fesheden Hugo Almeida, 6 aylığına Rusya Premier Lig takımlarından Kuban Krasnodar ile anlaştı. 

Antalya'da Kuban Krasnodar'ın antrenmanına katılan Hugo Almeida için gün içinde Kuban yönetiminin yaptığı açıklamada henüz sözleşme imzalanmadığı ve Portekizli futbolcu ile mukavele konusunda ters düştükleri hususlar olduğu söylenmişti. Daha önce Almeida ile 1.5 yıllığına anlaşması beklenen Kuban Krasnodar yönetimi mukaleveyi 6 aylık yapmak zorunda kaldı. 
Rusya'daki ekonomik kriz nedeniyle euro/dolar kuru sabitlendiği için Kuban Krasnodar yönetimi uzun vadeli sözleşmede tıkandı. Almeida'nın istediği rakamlar nedeniyle pazarlıklar uzun sürünce Kuban yönetimi 6 aylık sözleşme imzalattı. Ayrıca 1 yıl uzatma opsiyonu var. 

Buna göre Almeida, sezon sonuna kadar Kuban Krasnodar forması giyecek. 30 Haziran 2015'te sözleşmesi bitecek. Öte yandan Almeida, sezon sonuna kadar geçerli olan sözleşmesinde Kuban'dan 200 bin euro alacak. Sözleşmesi ise Rusya'da dolar/euro kurunun sabitlenmesi üzerinden olacak. Portekizli futbolcu daha önce Beşiktaş'ta yıllık 2 milyon euro'yu reddetmişti. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"