comScore

Yusuf Şimşek'ten büyük sitem!

26 Ocak 2015, Pazartesi 16:20
Yusuf Şimşek'ten büyük sitem!

Karşıyaka Teknik Direktörü Yusuf Şimşek'ten büyük sitem...

17 haftayı 25 puanla ligin 6. sırasında tamamlayan ve play-off yarışını sürdüren İzmir temsilcisi Karşıyaka'da futbolcular ve teknik heyet zorluklarla mücadele ediyor.
 
Geçen sezonun devre arasında takımın başına ve geçen sezon zorlu şartlar altında takımı yine play-off yarışında tutmayı başaran Teknik Direktör Yusuf Şimşek ve ekibi 7 aydır kulüpten maaş alamıyor.
 
Bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Şimşek, “Ben ve ekibim 7 aydır maaş alamıyoruz. Bu konuda kimseyi rahatsız etmedik. Para için değil, Karşıyaka'nın adı ve arması için burdayız. Ligde başka takımların valileri, belediye başkanları ve şehrin büyükleri takımlarına katkı sağlıyor. Ancak koca çınar Karşıyaka'da bu desteği göremiyoruz” diyerek kulüpteki son durumu anlattı.
 
FUTBOLCULAR DA SIKINTILI
 
“Bir Karşıyaka var, başka Karşıyaka yok” diyen Yusuf Şimşek, futbolcuların da para almadığını belirterek, “Futbolcularım da sıkıntılar yaşıyor. Biz kendi sıkıntılarımıza yansıtmıyoruz fakat onlar da kendi içlerinde zorluklar yaşıyor. 3-4 aydır hesabına para yatmayan oyuncularım var. Her hafta sahaya çıkıp giydikleri formanın büyüklüğüne yakışır performans gösteriyorlar. Büyüklerimizden beklediğimiz ve hak ettiğimiz desteği göremiyoruz” dedi.
 
“BAŞKA KARŞIYAKA YOK!”
 
Karşıyaka'nın hocası sözlerini son olarak şöyle tamamladı;
 
“Yönetim elinden geleni yapıyor. Onların hakkını yiyemem. Başka şehir takımlarına baktığımızda ‘Bizde neden böyle olmuyor?' diyoruz. Çünkü takıma ilgi gösterilmiyor. Bir yemek düzenlediniz mi? Takımla bir araya gelip, başarılar dileyip, sıkıntılarımızı dinlediniz mi? Bir destekte bulundunuz mu? Yok! Biz burada Karşıyaka için varız, lafla destek olmaz. Başka Karşıyaka yok!“ 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"