comScore

Antalyaspor, Ümit Özat'ı mahkemeye verecek

26 Ocak 2015, Pazartesi 14:44
Antalyaspor, Ümit Özat'ı mahkemeye verecek

Antalyaspor-Elazığspor maçı sonrası Ümit Özat'ın tribünlere yaptığı el-kol hareketleri, Antalya yönetimini harekete geçirdi.

Olaylı Antalyaspor-Elazığspor maçının yankıları sürerken, Antalya cephesinden flaş bir hamle geldi. PTT 1. Lig'de dün oynanan ve Antalyaspor'un 2-1'lik üstünlüğüyle sona eren maçın son bölümlerinde yaşananlar sonrası, Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer ve harekete geçti.

Teknik direktörleri Hami Mandıralı ve maçın hakemi ile tartıştıktan sonra Ümit Özat'ın tribünlere yaptığı çirkin el-kol hareketlerine kayıtsız kalamayan Antalya yönetimi, yayıncı kuruluş TRT'den mücadelenin görüntülerini istedi. Kulüp hukukçularının görüntüleri izledikten sonra Elazığspor Teknik Direktörü Ümit Özat hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.
 
Tribüne hareket yapmıştı
 
Özat, mücadelenin gergin anlarında önce Antalyaspor'un hocası Hami Mandıralı ile tartışmış, ardından ise mücadelenin hakemlerine tepki göstermişti. Özat, tünelden içeri girerken tribünden gelen tepkileri sert karşılık vermiş ve bir spor adamına yakışmayacak el-kol hareketleri yapmıştı. Özat'ın sergilediği tavır spor kamuoyundan büyük tepki almıştı.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"