comScore

Orduspor'un gençlere güveni tam

23 Ocak 2015, Cuma 19:34
Orduspor'un gençlere güveni tam

Orduspor Kulübü İdari Menejeri Selim Şener, Boluspor maçından umutlu olduklarını, genç oyuncuların da ellerinden gelenin en iyisini yapacağına inandıklarını söyledi.

PTT 1. Lig ekiplerinden Orduspor, deplasmanda oynayacağı Boluspor maçı için Antalya'dan ayrılarak karayolu ile Bolu'ya hareket etti. Kamp döneminde 23 oyuncusunu kaybeden Orduspor'da gözler Ordulu genç futbolculara çevrildi. Pazar günü oynanacak mücadelede 20 yaş altı bir ortalamayla mücadele edecek Orduspor'da yönetim ise genç oyuncularına güvendiğini bir kez daha yeniledi. Boluspor maçı öncesi değerlendirmelerde bulunan Orduspor Kulübü İdari Menejeri Selim Şener, Boluspor maçının çok önemli olduğunu buna rağmen genç futbolculara sonsuz güvendiklerini belirtti.
 
"MAÇIN SONUCUNU TAHMİN EDEMEYİZ"
 
Kamp sürecinin çok olumsuz geçtiğini ancak genç oyuncuların motive olarak hazırlandığını ifade eden idari menajer Selim Şener, "Takımımız zor bir kamp süreci geçirdi. Yaş ortalamamız 18'lere düştü. Tüm bu zorluklara rağmen kampta oynadığımız hazırlık maçlarında iyi mücadele ettik. Elbette bu maçlar Boluspor maçına göre ölçü olmaz. Boluspor maçının sonucunu şimdiden tahmin etmek gerçekten çok zor. Ancak biz genç oyuncularımıza güveniyoruz. Güçlerini sonuna kadar göstereceklerdir. 2-3 futbolcumuz hariç diğer tüm oyuncularımız Ordulu, bu maçta şehrin kimliğini bürünen oyuncularımız bizlere puan veya puanlar armağan edecektir" dedi.
 
"YAŞ AVANTAJ, TECRÜBESİZLİK DEZAVANTAJ"
 
Takımın yaş ortalamasının düşmesi ile tecrübe sorunu yaşadıkları aktaran Şener, "Takım olarak yaş ortalaması düştü, bu bir avantaj olabilir ancak tecrübesizlik en büyük dezavantajımız. Takımda genç oyunculara ağabeylik yapabilecek 3-4 isim kalabilseydi, tecrübe sorunumuz da ortadan kalkar çok dinamik çok koşan seyir zevki yüksek bir takım oluşturabilirdik. Her ne olursa olsun biz yönetim olarak bu gençlere güveniyoruz ve Boluspor maçından puan veya puanlar alacağımıza inanıyorum. Ayrıca Bolu ve civarındaki Orduluları gençlere destek olması için maça beliyoruz" diye konuştu. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"