comScore

Kayseri Erciyesspor transferde durmayacak

17 Ocak 2015, Cumartesi 13:42
Kayseri Erciyesspor transferde durmayacak

Suat İnşaat Kayseri Erciyesspor Başkanı Ziya Eren, ''Stoper, orta saha ve kanat oyuncusu alacağız. Şu anda görüştüğümüz oyuncular var. Bugün yarın takımımıza katılacak oyuncu sayısı oldukça fazla” dedi.

Antalya'nın Serik İlçesi Belek turizm merkezinde ikinci yarı kamp hazırlıklarını yapan Suat İnşaat Kayseri Erciyesspor'da başkan Ziya Eren, İHA'ya özel açıklamalarda bulundu.
 
“YABANCI KURALINI BÜTÜN KULÜPLERİMİZDE ONAYLADI”
 
Başkan Eren'e, dün düzenlenen Kulüpler Birliği toplantısında konuşulan detayları sorduğumuzda, “Gündemde bulunan iki tane özel maddemiz vardı. Önümüzdeki sene uygulanacak olan yabancı kuralı ile alakalı herkesin görüşleri alındı. Neticesinde 4 yıl geçerli olacak olan 14 yabancı kuralını bütün kulüplerimizde onayladı. İkinci asıl önemli olan konu mali kriterlerdi. Mali kriterlerle ilgili daha önce Kulüpler Birliği'nin yetkilendirdiği Hüsnü Güreli bize açıklamalarda bulundu. Kulüplerin şu anda içerisinde bulunduğu zor durumlardan çıkması için değerlendirmeler yapıldı. Kulüplerimizin daha uzun ömürlü yaşaması için mali kriterler konusunda önemli kararlar alındı” açıklamasında bulundu.
 
“HERKESTEN DAHA İYİ OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUM”
 
İkinci yarı kamp hazırlıklarını da değerlendiren Ziya Eren, “Afrika kupası bizi çok ciddi anlamda etkiliyor. Bir de ilk yarıda yapmış olduğumuzu transferlerden iki tane direk ilk 11 oynayan oyuncumuzun sezonu kapatması bizi zorluyor ama yapılacak transferlerle o açığı kapatmayı düşünüyoruz. İkinci yarı sıkıntılı bir süreç bizim için ama kadro yapımız itibariyle ve kalite anlamında herkesten daha iyi olduğumuzu düşünüyorum. İnşallah Mehmet hocada başarılı olur ve daha ileriye gideriz” dedi.
 
Bu sene iki kez teknik direktör değiştiren üçüncü olarak da Mehmet Özdilek'i teknik direktörlüğe getiren Kayseri Erciyesspor'da bu sene bir kan uyuşmazlığının yaşandığını sorduğumuz başkan Ziya Eren, “Sezon başında yapmış olduğumuz hoca tayini ile birlikte bir olumsuz gidişat oldu. Haketmeden kaybettiğimiz maçlar oldu. En azından kaybetmesek bile galibiyetten beraberliğe düştük. En azından ikinci yarı bunları yaşamamak için Mehmet Özdilek hocamıza takımı teslim ettik. İstediği transferleri yapma doğrultusunda çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah ikinci yarı daha farklı olacak” yanıtını verdi.
 
HANGİ MEVKİLERE TAKVİYE OLACAK?
 
Kayseri Erciyesspor Başkanı Ziya Eren, transfer yapacakları mevkileri belirlediklerini bildirerek, “Stoper, orta saha ve kanat oyuncusu ihtiyacımız olduğunu hem teknik heyet hem de yönetim söyledi. Birlikte değerlendiriyoruz. Şu anda zaten görüştüğümüz oyuncular var. Bugün yarın takımımıza katılacak oyuncu sayısı oldukça fazla” diyerek sözlerini sonlandırdı. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)