comScore

Skibbe: 'Tarık ve Veysel'in tekrar dönmesini isterim'

16 Ocak 2015, Cuma 14:04
Skibbe: 'Tarık ve Veysel'in tekrar dönmesini isterim'

Eskişehir teknik direktörü Skibbe ilk kez Lig Radyo da Ajans Futbol'a konuk olarak sorularımızı yanıtladı.

Umutluyum
 
Eskişehirde çalışmaktan çok mtluyum ve tabiki ikinci yarıda çok heyecanlı ve başarılı geçecekler için umutluyum. 
 
Ayrılışımın nedeni...
 
Almanya dan gelen teklifle alakalı değildi. O zamanki başkan Halil Ünal ile yaptığımız çalışmalar daha çok kötüye gidiyordu. Maddi kriz ve transfer açısından durum baya kötüydü. Benim açımdan Mesut Hoşçan ile o zaman bile konuştuğumda siz göreve gelirseniz ben mutlaka çalışırım demiştim çünkü burada çalışmaktan çok mutluydum.
 
Erkan Zengin'in bölgesine transfer düşünüyoruz
 
İlk amacımız bu kötü sıralamadan kıurtulmak olacak. Takımdan ayrılan oyuncularımız Erkan Zengin takımdan ayrıldığı için gözümüzü biraz daha açmalıyız diye düşünüyorum. Benden önceki hoca Ertuğrul Sağlam iyi bir takım bıraktı ve güçlü bir takımımız var. Mesela kupadaki iyi sonuçların bu takımın kapasitesi olacaktır.Transfer konusu ile ilgili bazı şeyler netleşmedi ama Erkan Zengin'in bölgesine transfer yapmamız gerekli.
 
Özellikle Galatasaray da ve Eskişehirde herzaman evimde hissettim
 
Bütün çalıştığım takımlarda özellikle Galatasaray da ve Eskişehirde çok mutlu günler geçirdim. Sıcak karşılandım burada evimde herzaman kendimi hissettim bu yüzden buradayım.
 
Klose yaşlı ve ilgilendiğimiz bir oyuncu değil
 
Klose haberleri ilgili şunu söylememiz gerekir çok iyi bir oyuncu ama aynı zamanda çok yaşlı bir oyuncu onunla ilgili bir transfer girişimizi yok.
 
Bundesliga ile Süperligi karşılaştırmamız doğru olmaz
 
Çoğu Türk takımlarında ekonomik problemler var ayrıca seyirci sayıları çok düştü. Mesela Dortmund takımı ile karşılaştırırsak seyirci olarak mesela 80.000 kişi bütün maçlarında mevcut. Parasal uçurumlarda var bu yüzden Almanya ile karşılaştırmamız çok doğru olmaz. Zaten bizim takımımızda gurbetçi oyuncu çok sayıda var iyi bir harman yapmaya çalışacağız.
 
1-0 da çoğu zaman iyidir
 
Ben ilk etapta takımlarıma her zaman güvenli oynamayı öğrettim. Mesela deplasman maçlarında daha az gol yedik ve 1-0'lık çok sayıda galibiyetlerimiz var. Sistem ve dirençli olmak benim için önemli.
 
Galatasaray dan teklif almadım
 
Galatasaray dan tekrar teklif almadım ama zaten iyi bir şekilde ayrıldığım için hala temaslarımız sürüyor. Dikkat ederseniz ben giderken hiçbir kulübe zorluk çıkartmadım ve dostluklar,arkadaşlıklar önemlidir diye düşünüyorum.
 
Unutamadığım maçlar
 
Eskişehir'in Bursa maçı kolay kolay unutulmaz. Çünkü son dakikalarda Dede harika bir gol atarak derğerli bir maçı kazanmamızı sağlamıştı. Birde ben Levekusen'i çalıştırırken Galatasaray'ı 5-0 yendiğimiz maçı kolay kolay unutamam. İiyi bir anı değil ama o zaman Leverkusen'i çalıştırırken çok farklı kazandığımız maçı söyleyebilirim.
 
Tarık ve Veysel'in dönmesini isterim
 
Tarık ve Veysel gibi oyuncuların tekrar geri dönmesini isteri. Gerçekten iyi ve kaliteli oyuncular olduğunu düşünüyorum. Ama Galatasaray bunu ister mi onu bilemem. Ayrıca işin maddi tarafıda düşünülürse aldıkları ücretler çok yüksek olduğu için şartlar oluşturulabilir mi onu şu anda bilmek mümkün değil.
 

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)