comScore

3.Lig ekibinden Fatih Terim'e tam destek

11 Ocak 2015, Pazar 16:34
3.Lig ekibinden Fatih Terim'e tam destek

Ayvalıkgücü Belediyesporlu futbolcular, Milli Takımlar Futbol Direktörü Fatih Terim'in 3. Lig'in kaldırılmasına ilişkin yaptığı açıklamalara destek verdi.

Spor Toto 3. Lig, 3. grupta puan mücadelesi veren Ayvalıkgücü Belediyespor'un başarılı futbolcularından, Emrullah Öztürk, Vijdan Aladağ, Kerim Aydın ve Bahadır Sekizkardeş, Terim'e destek verdi.
 
Futbolcu arkadaşları adına  soruları yanıtlayan kırmızı-beyazlı takımın başarılı kalecisi Emrullah, Fatih Terim'in 3. Lig ile ilgili yaptığı açıklamayı kendilerinin de televizyon ekranından izlediklerini belirterek, “Fatih hocamızın konuyla ilgili anlattıkları gerçekten Türk futbolunun gelişmesi açısından çok güzel şeyler. Ama tüm bunların bir anda olabileceğine inanmıyorum. 3. Lig'in kapatılmasının ardından Ayvalıkgücü Belediyespor'un 2. Lig kriterlerini taşıdığını ve 2. Lige girebileceğine inanıyorum. Ancak, ligdeki bir çok takımında mustarip olduklarını düşünüyorum. Bu yüzden de halen 3. Lig'de top koşturan ancak, 2. Lig statüsüne haiz kriterleri taşımayan takımlara da BAL ligine geri dönmeden önce bir süre tanınması ve bu süre zarfında da 2. Lig için gereken şartları yerine getirmeleri gerektiğine inanıyorum” dedi.
 
“KONTENJAN KALDIRILIRSA, TÜRK FUTBOLU ÇIĞIR ATLAYACAK”
 
Fatih Terim'in 3. Lig'in kaldırılarak, kriterleri taşıyan takımları bir üst lige, taşımayanları ise BAL ligine gönderilmesine ilişkin düşüncesinin Türk futbolunun kalitesinin artması adına önemli olduğunu kaydeden Emrullah, “8-10 yıl önce liglere yaş sınırına ait kontenjanı koydukları gün Türk Futbolunu bitirdiler. Yaş kontenjanının geldiği ligleri mercek altına aldığınızda, iyi ve kaliteli futbolcunun yetişmediğini göreceksiniz. Yetişmemesinden de daha doğal bir şey yok. Çünkü kulüplerin alt yapısındaki futbolcular 20 yaşlarında futbolu öğrenmek yerine para-pul derdine düştüler. Bana göre para-pul derdine düşen oyununun da pek futbol sevgisi olmuyor. Bakıldığında işini sevmeyen birçok sporcu türedi. Bu yüzden de çok yetenekli futbolcu kalmadı. Bence en başta Fatih hocamızın lig kriterleri yerine yaş kontenjanının kaldırılmasını sağlamalıdır. Bence eğer bunun yapılmasını sağlarsa, Fatih Terim hocamız Türk futbolunun nasıl büyük bir hamleyle yükseleceğini de çok net olarak görecektir. Bence Türk futbolunda ciddi bir reform yapılacaksa, bu yaş kontenjanının kaldırılmasıyla başlamalıdır" diye konuştu.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)