comScore

Kasımpaşa'da o 3'lü takımı sırtlıyor

07 Ocak 2015, Çarşamba 16:54
Kasımpaşa'da o 3'lü takımı sırtlıyor

Gol yükünü Adem Büyük, Ryan Babel ve Oscar Scarione çekti.

Spor Toto Süper Lig'in 16 haftalık ilk bölümünü 7. sırada tamamlayan Kasımpaşa'nın gol yükünü Adem Büyük, Ryan Babel ve Oscar Scarione çekti.
 
İlk 16 maçta rakip fileleri 28 kez havalandıran lacivert-beyazlılarda Adem, Babel, Scarione üçlüsü bu gollerin 16'sına imza attı. Son 2 yılda gösterdiği performansla Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in de dikkatini çekerek A Milli Futbol Takımı'na kadar yükselen Adem, 6 golle takımının en skorer ismi oldu. Adem'i, Hollandalı yıldız futbolcu Babel ile geçen yıl takımının en skorer ismi olan Scarione 5'er golle takip etti.
 
Bu üç oyuncunun yanı sıra Kasımpaşa'da Sanharib Malki, İbrahim Halil Çolak, Tunay Torun, Andre Castro 2'şer, Sancak Kaplan, İlhan Eker ve Tabare Viudez 1'er gol kaydetti. Ayrıca Kayseri Erciyessporlu Mahmut Özen'de kendi filesini havalandırarak Kasımpaşa hanesine bir gol yazılmasına sebep oldu.
 
En fazla kart gören Barış Başdaş
 
Süper Lig'in ilk bölümünde 48 defa sarı kartla cezalandırılan, kırmızı kart görmeyen Kasımpaşa'nın en "hırçın" futbolcusu Barış Başdaş oldu.
 
Hakemler tarafından 6 defa sarı kartla cezalandırılan Barış'ı, 5'er sarı kartla Orhan Şam, Castro, Adem Büyük ve Babel takip etti. Lacivert-beyazlılarda 4'er sarı kart gören Donk ile Tunay Torun da kart cezalısı olarak birer maçta takımlarını yalnız bıraktı.
 
 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)