comScore

Ziya Doğan: 'Bu kadronun yapacağı bu kadar'

04 Ocak 2015, Pazar 19:44
Ziya Doğan: 'Bu kadronun yapacağı bu kadar'

Orduspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, "Sezon başından bu yana takımın yükünü taşıyacak kaliteli oyuncular aramızda yoklar. Oldukları zaman da zaten kendilerini salmışlar, elimizde ki kadronun yapacağı da bu kadar" dedi.

PTT 1. Lig'de sahasında Albimo Alanyaspor'a 2-1 yenilen  Orduspor'da teknik direktör Ziya Doğan, "Sezon başından bu yana takımın yükünü  taşıyacak kaliteli oyuncular aramızda yoklar. Oldukları zaman da zaten  kendilerini salmışlar, elimizdeki kadronun yapacağı da bu kadar" dedi.
 
Doğan, maçından ardından düzenlenen basın toplantısında rakiplerine oranla iyi bir futbol ortaya koyduklarını ancak yakaladıkları fırsatları gole çeviremediklerini söyledi.
 
Maç başlamadan hemen önce yaşanan sakatlık nedeniyle oyun sisteminde değişiklik yapmak zorunda kaldıklarını anlatan Doğan, bu nedenle ilk yarının bir  bölümünde saha iç yerleşimde sıkıntılar yaşadıklarını vurguladı.
 
Yedikleri gol sonrası toparlanarak maça ortak olmaya başladıklarını  ifade eden Doğan, şöyle konuştu:
 
"Yaptığımız bir değişiklikle hafta içerisinde çalıştığımız sisteme  döndük ve devamında golü bulduk. Açık ve net söylüyorum final paslarını iyi  yapmış olsaydık, gol bölgelerinde biraz başarılı olabilseydik farklı bir skorla soyunma odasına girebilirdik. Yani en çok üzüldüğüm maçlardan biri oldu. Çünkü rakibe oranla çok daha net gol fırsatlarımız vardı. İkinci yarı yine istekli ve arzuluyuz ama rakip bir kere geliyor gol atıyor. İşte aradaki kalite farkı budur. Bizde sezon başından bu yana takımın yükünü taşıyacak kaliteli oyuncular aramızda  yoklar. Oldukları zaman da zaten kendilerini salmışlar, elimizdeki kadronun  yapacağı da bu kadar."
 
Doğan, devre arası takıma mutlaka takviye yapacaklarını belirterek,  "Ben buraya gelirken bir takım sözler aldım. Devre arası özellikle forvet hattını değiştirmemiz gerekiyor. Orta saha ve defansı Türkiye'den alacağımız oyuncularla  halledebiliriz ama kimse kaliteli golcüsünü vermek istemez. Biz ise önemli  oyuncular almak zorundayız. Biz iddialıyız bu işin sonuna kadar mücadelesini  yapacağız" diye konuştu.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)