comScore

Kırmızı kart gördü, hakemi bıçaklamak istedi

30 Kasım 2014, Pazar 15:23

Sakarya 1. Amatör Kümesi'nde Kuzulukspor futbolcusu Hamza Sarı, kırmızı kartla oyundan atıldıktan sonra soyunma odasından aldığı bıçakla sahaya girmek istedi. Görevliler tarafından engellenen Sarı, jandarma tarafından gözaltına alındı.

Sakarya 1. Amatör Küme'de oynanan maçta, kırmızı kartla oyundan atılan futbolcu, soyunma odasından aldığı bıçakla sahaya girmek isteyince gözaltına alındı.

Akyazı Kuzuluk sentetik sahada Pazarköy Eğitimspor ile Kuzulukspor karşılaştı. Maçın 80. dakikasında hakem Yunus Yıldırım, Pazarköy Eğitimsporlu Yavuz Atmaca ile Kuzuluksporlu Hamza Sarı'yı kırmızı kartla oyundan attı. Oyundan atılmasına sinirlenen Hamza Sarı, daha sonra gittiği soyunma odasından bir bıçak alıp tekrar sahaya yöneldi. Futbolcunun elinde bıçakla sahaya yürüdüğünü gören görevliler hemen müdahale ederek engelledi.

Elinin arkasında sıkı tuttuğu bıçakla görüntülenen futbolcu, daha sonra çağrılan jandarmalar tarafından gözaltına alındı. Hamza Sarı ile aynı anda kırmızı kart gören ve mesleği avukat olan Yavuz Atmaca, Sarı'dan şikayetçi oldu. Sarı bunun üzerine ifadesi alınmak üzere jandarma karakoluna götürüldü. Pazarköy Eğitimsporlu yöneticiler daha sonra şikayetten vazgeçti.
 
FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)