comScore

Flaş passolig açıklaması!

31 Ekim 2014, Cuma 16:40

Eskişehir Başsavcı Vekili Celalettin Karanfil, passolig ile ilgili konuştu.

Eskişehir Başsavcı Vekili Celalettin Karanfil, "Dün itibariyle toplam Passolig kart satışı 457 bin olmuş. İlk yarıda hedeflenen rakam 700 bin. Galatasaray, 101 bin 800 kişi ile birinci, Beşiktaş 80 bin ile ikinci, Trabzon 35 bin ile üçüncü olmuş. Eskişehir'de ise 9 bin kart satılmış" dedi.

Karanfil, Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Eskişehir Şubesi'nce düzenlenen söyleşide yaptığı konuşmada, sporda şiddeti engelleme yolunda mücadele edilebilmesi için bazı materyallerin olması gerektiğini söyledi.

Sporda şiddetin ve istenmeyen olayların önüne geçmek amacıyla elektronik bilet uygulamasına geçildiğini anlatan Karanfil, şöyle konuştu:

"Bazı düşüncelerle taraftarlar elektronik bileti protesto etti. Seyirci sayısında gözle görülür bir düşüş yaşandı ama bunun bir sürü etkeni var. Bu da görünür bir etken oldu. İnsanlar bunun arkasına saklanıp tribünlere gelmemeye başladı. Elektronik biletin mutlaka uygulanması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü başka türlü sporda şiddetle baş etme şansımız yok."

-"Taraftar bir an önce tribünlerdeki yerini almalı"

Karanfil, Passolig uygulamasındaki "Fişlenme" düşüncelerine katılmadığını belirterek, şöyle devam etti:

"Bugün hepimizin cebinde banka veya kredi kartı var. 'Fişleniyoruz' iddialarına katılmıyorum. Taraftarın bir an önce tribünlerdeki yerini alması gerekiyor. Dün itibariyle toplam Passolig kart satışı 457 bin olmuş. İlk yarıda hedeflenen rakam 700 bin. Galatasaray, 101 bin 800 kişi ile birinci, Beşiktaş 80 bin ile ikinci, Trabzon 35 bin ile üçüncü olmuş. Eskişehir'de ise 9 bin kart satılmış. Bu kadar kart satışı var. Örneğin Galatasaray taraftarı 101 bin kart satın almış ama Arena'daki maçlara bakıyoruz, yarısı boş. Demek ki bunun kartla ilgisi yok. Yine kupa ve UEFA maçlarında Passolig kartı zorunlu değil. Bu maçlara baktığımızda büyük boşluklar var."


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)