comScore

Balıkesirspor hocasına güveniyor

29 Ekim 2014, Çarşamba 15:48

Balıkesirspor Teknik Direktörü Ertekin, "Bursaspor'a yenildiğimiz maçtan sonra Başkan Tuna Aktürk ile konuştum, 'İsterseniz ayrılabilirim. Belki daha iyi olabilir' dedim. Benimle devam edeceklerini söylediler" dedi.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden  Balıkesirspor'un "beyaz saçlı prens" lakaplı Teknik Direktörü İsmail Ertekin,  Bursaspor'a 5-0 yenildikleri maç sonrası istemeleri halinde görevini  bırakabileceğini yönetime ilettiğini belirterek, "Benimle devam edeceklerini  söylediler. Takımımın başındayım ve bugün dünden daha inançlıyım. Ligde kalacağız  ve sezon içinde yine konuşulan takım olacağız" dedi.
 
Ertekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bursaspor müsabakasından sonra futbolcularının psikolojilerinin anormal derecede bozulduğunu söyledi.
 
Futbolda bazen kötü günler geçirilebileceğini anlatan Ertekin, şöyle  konuştu: "Böyle bir kötü günü Bursaspor maçında yaşadık. Bir daha böylesine bir dönem yaşayacağımıza inanmıyorum. Bunun için üzerimize düşeni fazlasıyla  yapacağız. Bursaspor'a yenildiğimiz maçtan sonra Başkan Tuna Aktürk ile konuştum,  'İsterseniz ayrılabilirim. Belki daha iyi olabilir' dedim. Benimle devam  edeceklerini söylediler. Takımımın başındayım ve bugün dünden daha inançlıyım.  Ligde kalacağız ve sezon içinde yine konuşulan takım olacağız. Bursaspor  yenilgisi nedeniyle üzgün olan futbolcularımın, Eskişehirspor maçında kendilerini  affettirecek sonucu alacak bir futbol ortaya koyacağına inanıyorum. Bunun sözünü  onlardan aldım."
 
Antrenman programlarını değiştireceklerini ve futbolcularla daha fazla zaman geçirmeye başlayacaklarını dile getiren Ertekin, sorun varsa çözümü de bulacak tarafın kendileri olduğunu ve daha iyi oynar duruma geleceklerini ifade  etti.
 
"Beraber geldik, beraber gideriz" 
 
Aktürk ise kulüpten ayrılma önerisi sunan Ertekin'e, yönetim kurulu  adına anında yanıt verdiğini bildirdi. Bugünlere Ertekin'le geldiklerini vurgulayan Aktürk, şunları kaydetti: "Hocamıza, 'Beraber geldik, beraber gideriz' dedim. Ertekin'i bir yere  bırakmıyor, göndermiyoruz. Yönetim, teknik heyet ve futbolcular hep beraber  yolumuza devam edeceğiz. Şimdi değil sezon sonunda gerekli cevapları vereceğiz.  Beklemediğimiz bir yenilgi aldık ama yolumuza devam ediyoruz. Sonuçta bu takımı  buralara bu teknik heyetle getirdik. Hocamızla birkaç maçlığına değil, sezon  sonuna kadar anlaştık. Burada, yönetimde olduğumuz sürece Ertekin de takımın  başında olacak. Hocamıza güveniyoruz. Zoru başarmak için yola çıktık ve bunu yapabileceğimize inanıyorum. Yeter ki teknik heyet ve futbolcularımıza güven duyulsun. Asıl bu dönemde desteğe, morale ve birlikteliğe ihtiyacımız var." 
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"