comScore

Korkmaz: ''Gökhan Töre konusunda mazeret...''

28 Ekim 2014, Salı 20:07

Beşiktaş galibiyeti ile çok konuşulan Bülent Korkmaz merak edilen konular ile ilgili ilk kez Lig Radyo da Yetkin Etkin ile Ajans Futbol'a konuştu.

Çok önemli maçı kazandık

Biz buraya kadar 6 maç oynadık. Yenildiğimiz maçlar dahil bu 6 maçı da kazanabilirdik. Maçtan önce Beşiktaş'ın çok iyi takım olduğunu, çok tempolu bir takım olduğunu, hücuma çok iyi çıkabilen bir takım olduğunu ve çok zevkli bir maçın geçeceğini dile getirmiştim. Zaman zaman onlar zaman zaman biz üstün sağladık. Çok iyi oynadığımızı düşünüyorum. Bizim takımımızın en büyük özelliği takım halinde oynamak. Takım halinde oynarsak ancak Beşiktaş'ı yenebileceğimizi oyuncularımıza söyledik.

Tabi ki Beşiktaş'ın çok yetenekli oyuncuları var. Takım halinde oynarsak bu oyuncuları pasifize edebileceğimizi konuştuk ve taktiksel antrenmanlarda çalıştık. İyi maç oldu izleyenlerin keyif aldığı memnun kaldığı bir maç oldu. Beşiktaş 10 kişi kaldıktan sonra vermememiz gereken pozisyonları verdik. Tabi bunun olmaması gerekiyordu. Yenik duruma düşmemize rağmen oyuncular moral ve motivasyon olarak düşmediler son düdüğe kadar çalıştılar ve kazandılar. Dolayısıyla çok önemli ve anlamlı bir galibiyet olduğunu düşünüyorum.

Gökhan Töre konusunu mazeret göstermesinler

Kırmızı kart pozisyonunun bizim aldığımız galibiyetin önüne geçmemesi gerekiyor. Bunlar normal büyük takımlarda bu tarz şeyler oluyor. Bence mazeret sunmaları hoş bir şey değil. Rakibi tebrik etmek lazım. Ben maçtan önce ve sonra nasıl Beşiktaş'ın çok iyi bir takım olduğunu, hocalarının takım üzerinde etki ettiğini nasıl dile getiriyorsam bir gerçektir. Gerçeklerden kaçılmaz mazeret insanın kendi yaptığı suçtur. Suçu deşifre edersiniz. Ben bu konunun üzerinde fazla durmuyorum. Zaten görüntülerde belli Gökhan Töre ile 4. hakem arasında ki diyalogda ben şaşırdım ve reaksiyon gösterdim. Bu en doğal hakkımız. Bizde olsa onlarda aynısını yapabilirlerdi ki zaten şampiyonluğa oynayan takımlar yapıyor. Dolayısıyla ben bunun üzerinde durulacak bir konu olduğunu düşünmüyorum. Öncelikle rakibin kazanmasını tebrik edip güzel bir maç olduğunu dile getirmeleri lazım.
 
Kazanmamız gerektiğini düşündüm
 
Edinho'yu ben daha önce alıyordum oyuna. Kazanmam gerektiğini düşündüm. Maç 1-1 iken çağırdım Edinho'yu zaten... Kazanmamız gerektiğini ve bunu yapabileceğimizi düşündüm. Maç 2-1 olunca aldık oyuna ve kenar ortalarda ikinci direkte olması gerektiğini söyledik. 2-3 oldu sonuç ve 3. gol kopma noktası oldu. Beşiktaş için bizim Akhisar'dan yediğimiz golün aynısı oldu. Hücum golle sonuçlanırken 5-6 kişiydik.

Cenk Ahmet rakibe gore mevki değiştirebiliyor
 
Cenk Ahmet'i zaman zaman sağ bek zaman zaman da sağ önde oynatıyorum. Rakibi analiz ediyoruz ona göre belirliyoruz. Düşüncemizde sağ bekte de oynaması var önde de ama önde oynayınca daha etkili oluyor. Sprinter bir oyuncu, kolay adam geçebilen bir oyuncu o sprinterliğini ceza sahasına yakın yerlerde kullandığında frikik yada penaltı alabilir. Eksik yönleri var mı tabi ki var ama bunları rahat bir şekilde aşabileceğini de kendisine söylüyoruz. Bunları giderdiğinde de hem Erciyesspor için hem de kendisi için daha farklı yerlerde olacağını düşünüyorum.

Herşey sonuçlara bağlı

Ben Ziya Başkan ile ilk Erciyesspor dönemimde tanışmıştım. O zaman takım ligde ilk yarıyı 11 puan da kapatmıştı Türkiye Kupası'nda final oynamıştık. Takımın oluşmasında, oyuncularımızn alınmasında tereddüt etmeden yardımcı oldu.Aldığımız puanlarda, çalışmamızda önemli etkisi var. Bizim aramızda sırf başkan teknik direktör ilişkisi yok ağabey kardeş ilişkisi var. Tabi ama her şey sonuca bağlı. Futbol sonuç oyunudur. 6 maçta çok iyi oynadık ama tabelaya yansımadı. Ben başkanıma hep dile getirdim iyi oynuyoruz diye o da biliyordu iyi oynadığımızı ve galip geleceğimizi de biliyordu. Benim üzüldüğüm bu kadar iyi oynadığımıza kaybetmemizdi. 6 maçta bu olmuştu acaba 7. maçta da bu mu olacak diye düşünüyordum ama Allah'tan olmadı.

İki oyuncumdan da çok memnunum

Anıl'ın babası ile de çalışmıştım. Cenk Ahmet'in babasıyla oynadım ben o Büyük Bülent'ti ben küçük Bülent'tim... Onlar la çalışmak güzel bir şey ama biz birinin babası Bülent'tir diye düşünmedik. Benim için her oyuncum eşittir. Onların çalışması ve  kendilerini geliştirmesi için varız biz. Biz kendilerini geliştirmek için hoca olarak elimziden geleni yapıyoruz. Özellikle Anıl'dan son 2 maçta çok memnunum. Çalışarak bir yerlere geleceklerdir çalışmadan olmuyor.
Edinho hazırlık döneminde yer alamadığı için oynayamadı

Edinho sezon başı antrenmanlarını yapamadı. Biz 32 gn kamp yaptık ama Edinho bunların 3'te 1'inde yoktu. Edinho hep oynasın gol atsın ben de isterim ama şöyle bir şey de var: Geçen yıl Yasin getiriyordu, Edinho atıyordu, böyle bir oyun planı vardı. Bu yıl öyle değil. Gençlerbirliği maçı öncesi haklı alarak Portekiz'e doktoruna gitti kadroya almamıştım. Ama son zamanlarda çok iyi çalışıyor aldım. Benim için çalışmak, çalışmak, çalışmak. Çalışan insanlara formayı veriyorum. O da çalışıyor ama zaman zaman sakatlanıyor bu da onu engelliyor.

Hedefimiz ligde kalıcı olmak

Anadolu takımlarında başarı kıstasını bilmiyorum. Eğer ligde kalıcı oluyorsanız bu başarıdır. Bizim de hedefimiz ligde kalıcı olmak.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"