comScore

O kuraldan hem Yıldırım'a hem de Töre'ye ceza

28 Ekim 2014, Salı 17:39

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım ve Beşiktaşlı futbolcu Gökhan Töre, Futbol Disiplin Talmatı 41. maddesi gereğince PFDK'ya sevkedildi.  

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Hukuk Kurulu tarafından PFDK'ya sevkedildi.
 
Hukuk Kurulu'nun açıklamasında; "FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü idarecisi AZİZ YILDIRIM'ın 25.10.2014 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş.-GENÇLERBİRLİĞİ Spor Toto Süper Lig Süleyman Seba Sezonu müsabakasında Futbol Disiplin Talimatının 41. maddesi gereği "tehdidi" nedeniyle 28.10.2014 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir." denildi.
 
MAÇIN HAKEMİNE TEHDİT VAR İSE "ALTMIŞ İLA YÜZ YİRMİ GÜN"
 
Atıf yapılan 41. maddede ise bu durumla alakalı olarak; "TFF veya mensuplarına, müsabaka görevlilerine, futbolculara, yöneticilere veya diğer ilgili kulüp ve kişilere, hakaret eden, söven, tehdit eden veya herhangi bir şekilde kişilik haklarına saldırıda bulunan;" kişiler hakkında verilebilecek cezanın sınırları ise şöyle çizildi; "Kulüp yöneticilerine otuz ila altmış gün; fiillerin müsabaka görevlilerine yönelik olması halinde ise altmış ila yüz yirmi gün hak mahrumiyeti cezası ve Süper Lig kulübü yöneticileri için 26.000.-TL'den 105.000.-TL'ye kadar ceza verilir."

AZİZ YILDIRIM NE YAPTI?
 
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın suç oluşturan fiili ise, Gençlerbirliği maçından bir gün sonra Sabah gazetesine şöyle yansımıştı;
 
"Aziz Yıldırım'ın bazı tartışmalı pozisyonlarda ayağa kalkarak hakem kararlarına tepki gösterdiği de gözlendi."
 
GÖKHAN'A 3 İLA 7 MAÇ
 
Yine 41. maddeden PFDK'ya sevkedilen Gökhan Töre'nin cezası ile ilgili olarak ise, talimatnamenin 41. maddesinde; "Futbolculara iki ila beş; fiillerin müsabaka görevlilerine yönelik olması halinde ise üç ila  yedi müsabakadan men cezası verilir"
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"