comScore

ŞOK! Başkan, taraftar vurdurdu!

28 Ekim 2014, Salı 12:20

Dinamo Zagreb'in Bad Blue Boys isimli taraftar grubu, kulübün başkanı Zdravko Mamiç'e doğrudan bağlı bir "tetikçinin", taraftar grubunun liderini öldürme girişiminde bulunduğu öne sürüldü.

Hırvatistan'da cuma gecesi meydana gelen ve iki kişinin yaralandığı silahlı saldırıyı, ülkenin önde gelen futbol kulüplerinden Dinamo Zagreb'in başkanı Zdravko Mamiç'in gerçekleştirdiği öne sürüldü.

Dinamo Zagreb'in taraftar gruplarından "Bad Blue Boys", internet sitesi üzerinden yaptığı yazılı açıklamada, kulüp başkanı Mamiç'e doğrudan bağlı bir "tetikçinin" taraftar grubunun liderini öldürme girişiminde bulunduğu iddia edildi.

Açıklamada, silahlı saldırıda asıl hedefin taraftar grubunun önde gelen isimlerinden biri olduğunu, ancak saldırıda söz konusu kişinin yanında bulunan iki arkadaşının yaralandığı belirtilirken, "Olayın azmettiricisinin kim olduğunu bilmek için Sherlock Holmes olmaya gerek yok. Bu kişi, yasa dışı yollarla Dinamo Zagreb'i kuşatmış olan suç örgütü lideri Zdravko Mamiç'tir" ifadesi kullanıldı.

Bad Blue Boys'un açıklamasında ayrıca taraftar grubunun tüm üyeleri gelecek maçlarda takımlarını desteklemek için tribünleri doldurmaya çağrılırken, "Tribünlerimizi, kardeşlerimizi kanı ellerine bulaşmış kişilerin işgal etmesine izin vermeyeceğiz" denildi.

- Kulüp iddiaları yalanladı

Dinamo Zagreb Futbol Kulübü'nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada kulübün taraftar grubu Bad Blue Boys'un iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Kulüp olarak şiddetin her türlüsünün kınandığına dikkat çekilen açıklamada, Bad Blue Boys'un internet sitesinde, kulüp başkanı ve kulüp hakkındaki iddiaların temelsiz olduğuna ve gerçeği yansıtmadığına vurgu yapıldı.

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

"Tüm bu iddiaların gerçekle ilgisi yoktur. Zagreb'de yaşanan silahlı saldırıyla bağlantılı olduğumuz yönündeki tüm iddiaları reddediyoruz. Doğru olmayan bu iddiaları yazanlar hakkında gerekli yasal adımlar atılacaktır."

Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de cuma gecesi meydana gelen silahlı saldırıda, iki kişi yaralanmıştı.


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)