comScore

Konyaspor'da yeni hoca belli oldu, ilk açıklama geldi

27 Ekim 2014, Pazartesi 15:00

Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, teknik direktör değişiminin Torku Konyaspor'a olumlu şekilde yansıyacağını ve kötü günleri geride bırakacaklarına inandığını belirtti.

Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, teknik direktör değişiminin Torku Konyaspor'a olumlu şekilde yansıyacağını ve kötü günleri geride bırakacaklarına inandığını belirtti.

Baydar, yaptığı açıklamada, 7 hafta sonunda takımın arzu edilen konumda olmaması nedeniyle teknik direktör değişikliğine gidildiğini anımsattı.

Kasımpaşa maçı sonrasında kan değişikliğinin faydalı olacağı inancıyla Mesut Bakkal ve ekibi ile görüşülerek, verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür edildiğini dile getiren Baydar, şunları kaydetti:

"Karşılıklı anlaşma yoluyla sözleşmeyi feshettik. Yeni teknik direktörümüzü belirlerken kriterimiz; kulübümüzü içerisinde bulunduğu olumsuz dönemden bir an önce kurtaracak ve hak ettiği yere taşıyacak bilgi, birikim ve kapasiteye sahip olmasıydı. Bu konuda eski teknik direktörlerimizden Aykut Kocaman ile yapılan görüşme olumlu sonuçlandı. Kendisi ile her konuda anlaşma sağlandı. Aykut hoca tüm Türkiye'nin yakından tanıdığı, beyefendi kişiliği, başarılı ve hırslı yapısıyla takımımıza önemli katkılar sağlayacak bir teknik direktör. Kendisi 8 sezon aradan sonra yeniden Torku Konyaspor'umuzun başında olacak. Bu anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı olacağına inanıyoruz. İnşallah, teknik direktör değişimi takımımıza olumlu şekilde yansıyacak ve kötü günleri geride bırakacağız."

- "Bu sezon kupada hedefimiz büyük"

Baydar, perşembe günü Ziraat Türkiye Kupası'nda deplasmanda Altay, ardından da ligde Kardemir Karabükspor ile karşılaşacaklarına işaret ederek, şöyle devam etti:

"Bu sezon kupada hedefimiz büyük. Yeni teknik direktörümüzle çıkacağımız Altay maçını kazanarak kupada tur atlamak ve yolumuza devam etmek istiyoruz. Takımımızın hem Altay hem de Karabükspor maçlarını kazanarak, üzerindeki moral bozukluğunu atacağı konusunda yeni teknik heyetimize ve oyuncularımıza güvenimiz tam" ifadelerini kullandı.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"