comScore

İtalya'da gündem Salih Uçan!

27 Ekim 2014, Pazartesi 14:56

Roma Teknik Direktörü Garcia'nın Uçan'a fazla forma şansı vermemesi eleştirildi.

İtalya'nın yüksek tirajlı spor gazetelerinden La Gazzetta  dello Sport, Roma'nın Fenerbahçe'den kiraladığı Salih Uçan'ın, fazla forma şansı  bulamamasını sayfalarına taşıdı. 
 
Spor gazetesinde yer alan "Uçan ve Paredes: Garcia'nın unuttuğu  oyuncular bir şans istiyor" başlıklı makalede, Fransız teknik direktör Rudi  Garcia'nın Türk ve Arjantinli genç yeteneklere fazla şans vermediği vurgulandı. 
 
Chiara Zucchelli imzalı makalede, "ülkelerinden harikulade  özelliklerle gelen iki oyuncunun", 4 kez olmak üzere toplamda 40 dakika forma  giydiği ancak hiç ilk 11'de yer almadıklarına dikkat çekildi. 
  
Uçan ve Paredes'in, De Rossi, Nainggolan, Pjanic, Keita ve  Strootman'ın seviyesinde olmadıkları belirtilen makalede, yine de formanın iki  oyuncuya da güvenilerek teslim edilebileceği belirtilere, Garcia'nın halen bu iki  oyuncunun yüksek tempoda oynayabileceği fikrini taşımadığı ileri sürüldü. Buna  karşılık kulüp yöneticileri ile takım arkadaşları ve teknik ekibin, Uçan ve  Parades'in sürekli gelişim gösterdiği fikrini taşıdıkları aktarıldı. 
 
"İtalyanca bilmemesinden kaynaklanan uyum sorunları" 
 
Kasığındaki problem nedeniyle sezon başında 4 maç kaçıran Salih  Uçan'ın fiziksel zorluklarının dışında, İtalyanca bilmemesinden kaynaklanan uyum  sorunları yaşadığı ve bütün bunların etkisinde, sadece geçen haftaki Chievo  maçında 3 dakika forma şansı bulabildiği, oysa ki aynı oyuncunun geçen yıl  Fenerbahçe ile 17 kez sahada yer aldığı hatırlatıldı. 
 
Makalede, Uçan'ın oynadığı takdirde istikrarı yakalayabileceği, önemli  bir yetenek olduğu ama maç tecrübesi eksikliği yaşadığı aktarıldı. Uçan'ın aksine  Arjantanli 20 yaşındaki Paredes'in ise sürekli antrenmana çıktığı, İtalyanca  bildiği  ancak teknik ekibin seçiminden ötürü fazla oynama şansı bulamadığı  belirtildi. 
 
Paredes'in geçen haftaki Chievo maçının son 20 dakikasında, teknik  direktör Garcia tarafından yerinde bir kararla sahaya sürüldüğü ifade edilirken,  bir dönem Roma forması giyen vatandaşı Erik Lamela'nın, kendine uzaktan da olsa  yardımcı olduğu kaydedildi. 
 
"Rabiot gelirse Uçan kiralık gönderilebilir"
 
Makalede ayrıca, iki genç yeteneğe sahip Roma'nın, ocak ayında Paris  Saint-Germain'in 19 yaşındaki yıldızı kadrosuna katmak için görüşmelerin  sürdürüldüğü bilgisine de yer verildi. 
 
Rabiot'un gelmesiyle takım içi rekabetin artabileceği ve böyle bir  durumda Salih Uçan'ın başka takımda oynamak üzere 6 aylığına kiralanmasının  ihtimal dahilinde olduğu yorumu yapıldı. 
 
Makaleye göre yönetim, bu formülle Uçan'ın, 6 ay başka takımda forma  giyip maç eksiğini tamamlamasını ve gelecek sezon diğer oyuncuların performansını  yakalamasını hedefliyor. 
 
Bu arada teknik direktör Garcia, geçen hafta sonu deplasmanda  Sampdoria ile golsüz berabere kaldıkları maçın ardından yayıncı kuruluşa Salih  Uçan ile ilgili yaptığı açıklamada, Uçan'ın kendini oldukça geliştirdiğini ancak  sezon başında geçirdiği sakatlığın gelişmesinde sıkıntı yarattığını ve hızlı bir  şekilde İtalyanca öğrenmesi gerektiğini ifade etmişti.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"