comScore

Amrabat'ı halife ilan ettiler

27 Ekim 2014, Pazartesi 12:57

Nordin Amrabat ülkede yayınlanan çok sayıda gazete tarafından haftanın karmasına seçildi.

İspanya'da la ligada Malaga'nın Rayo Vallecano karşısında elde ettiği 4-0 lık galibiyetin mimarlarından biri olan Nordin Amrabat ülkede yayınlanan çok sayıda gazete tarafından haftanın karmasına seçildi.
 
Karşılaşmada bir gol atan ve iki golünde asistliğini yapan Faslı oyuncuya köşe yazarları "Senin için verdiğimiz para helal olsun" yakıştırmaları yapıldı halife ilan edildi. Galatasaray'dan kiralık olarak Malaga takımında forma giyen Nordin Amrabat için en ilginç başlık bölge gazetesi La Opinion de Malaga gazetesinden geldi. Gazete Amrabat'ı Endülüs bölgesinin Halifesi ilan ederek bu oyuncunun Malaga'yı şahlandırmaya başladığını idda etti.
 
El Mundo deportivo gazetesi ise haftanın karmasında Amrabat'ı göstererek "Bu hafta üç kişi La Liga'ya damgasını vurdu, Karim Benzama, Carlo Ancelotti ve Nordin Amrabat"  sözleri etti.
 
As gazetesi de Malaga'nın Rayo'yu sahadan silen kişilerden birinin Amrabat olduğuna dikkat çekerek bu futbolcuya verilen ücretin fazlası ile kulüp kasasına girmeye başladığını öne sürdü. Marca gazetesi ise Malaga'nın en iyi futbolcusunu sizlerin oyları ile seçiyoruz anketi düzenledi. Ankete katılanlar Amrabat'ı % 62 oyla birinci seçtiler.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"