comScore

Giresunspor'da ayrılık var

26 Ekim 2014, Pazar 17:40

Kulüp Başkanı Bozbağ: "Yaptığımız görüşme sonrası teknik direktör Mehmet Birinci ile karşılıklı olarak anlaşarak yollarımızı ayırdık"

PTT 1. Lig ekiplerinden Giresunspor'da kulüp başkanı Mustafa Bozbağ, teknik direktör Mehmet Birinci ile karşılıklı olarak yolları ayırma kararı aldıklarını söyledi.

Bozbağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün oynanan ve 2-1 kaybedilen Albimo Alanyaspor karşılaşması sonrası yönetim kurulunun bugün acil olarak toplandığını söyledi. 

Toplantıda ligde alınan kötü sonuçların masaya yatırıldığını kaydeden Bozbağ, "Toplantıda teknik direktörümüz Mehmet Birinci de yer aldı. Kendisiyle yaptığımız görüşme sonucunda karşılıklı olarak anlaşarak yollarımızı ayırdık. Kendisine Giresunspor'a sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz" dedi. 

Bozbağ, yeni teknik direktörün belirlenmesi için yönetim kurulu olarak çalışmalara başladıklarını aktararak, "Belirleyeceğimiz isimlerle görüşmelere hemen başlayacağız. En kısa zamanda da Giresunspor'a daha fazla fayda ve yarar sağlayacak bir isimle anlaşmak istiyoruz" diye konuştu.

Teknik direktör Mehmet Birinci ise yaptığı açıklamada, görevde bulunduğu süreçte kendisine destek sağlayan herkese teşekkür ederek, "Yönetim kurulu ile görüşerek yollarımızın ayrılmasının daha uygun olacağında karar kıldık. Giresunspor'un geleceği için böyle bir karar aldık. Umarım hayırlı olur. Giresun benim ikinci evim. Her zaman kalbim ve gönlüm Giresunspor'dan yana. Bundan sonraki süreçte Giresunspor'a başarılar diliyorum" dedi.

Öte yandan yardımcı antrenör Suat Tekelioğlu'nun da sözleşmesinin feshedildiği, takımın 2 Kasım Pazar günü deplasmanda Boluspor ile oynanacak karşılaşmaya yeni teknik direktör belirleninceye kadar kaleci antrenörü İsmail Güney nezaretinde hazırlanacağı bildirildi.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"