comScore

Yılmaz Vural: ''4 büyükler istese bile...''

23 Ekim 2014, Perşembe 17:58

Galatasaray Tv de çarpıcı yorumlar yapan Yılmaz Vural Yetkin Etkin ile Ajans Futbol'a konuk olarak çarpıcı açıklamalar yaptı.

FutbolArena 

Prandelli ülkeye gelen en kötü teknik adam

Türkiyede bu kadar yabancı geldik ama kariyerine bakıyorsunuz İtalya milli takımı lig takımları düşünüldüğü zaman farklı şeyler bekliyorsunuz. Bana göre ligimize gelen en kötü teknik adam.
 
Bizim oyuncular duygusaldır
 
Transferlere bakıyorsunuz Dzemaili, Pandev ve Tarık gibi isimleri o zaman niye alıyorsun o zaman kabak başına patlar. Bu oyuncular yetersiz olacaktıda bu kalibrede bir teknik adam nasıl izin verdi diye düşünüyorsunuz. Hele Türk oyuncuların durumu hiç iyi değil. Bizim oyuncular kıymet bilmek ister duygusallardır. Derval'in söylediği bir söz var ''Bu ülkede başarılı olan dünyanın heryerinde başarılı olur demişti. Burada indana dayalı bir düzen var. Oyuncuların beceremeceği ne kadar pozisyon varsa onları deniyor. Yasin'in sağ bek de ne işi var. Veya 3-0 geridesin Umut hala kulübede oturuyor. Sistemine bakıyorsun karşında geçen senenin şampiyonlar ligi finalisti olduğunu söyleyelim. Oyun içersinde bir müdahele yok hamle yok. Etkili olacak Olcan,Bruma kadroda yok. Kadro dışında sağ bek yok iken neden kadro dışılar. Sabri ve Ebue şu an oynayan oyunculardan çok daha iyi isimler.

Galatasaray tv de olmama rağmen artık dayanamadım

Kendi adıma çok üzüldüm. Galatasaray Tv de konuk olarak gitmiş olmama rağmen misafir olarak gitmiştim. Aslında kendi platformunda bunları söylememek gerekir ama artık tutamadım kendimi. Koskoca bir takımın başında teknik adam olarak adlandırılan ismin pasif kalması son derece üzücü. Bir tek güzel şey seyircinin sonuca odaklı olmadan alkışlaması son derece sahiplendiğinin göstergesiydi.
 
Futbolcularda hocasına bakarak hedef küçültmüş

Fatih terim'i Mustafa Denizli'yi marka yapanlar insanların korku yaşadığı zamanlarda radikal kararlar almalarıyla büyüdüler. Ben Milan maçını hatırlıyorum kötü zamanda nasıl kazanıldı. Oyunculara bakıyorum Prandelli'nin açıklamaları sonrası onlarda hedef küçültmüş.

Ünal Bey niye kaçarak gidiyor

Gelecek yönetim seçildiği zaman bu arkadaşımızla devam ederse Galatasaray'ın sonu gelir demektir. Hemen bir b planı yapmak zorundadır. Hep dengeler korunuyor. Mesela 2 sene şampiyon olmuş Ünal Bey işler kötü güdünce kaçıyor. O zaman sezon başında bıraksaydın. Sonra çıkıp istediklerim yapılmıyor diyerek gidebiliyor.
 
Üzülüyorum teklif gelmiyor ne yaptık biz

Türkiyede en çok çalışmış teknik adamına teklif gelmiyor. Biz ne yaptık adam mı öldürdük birşey mi çaldık anlamıyorum.
 
4 büyüklerden teklif gelse bile şartlar iyi değilse kabul etmem

Diyorlar ki; '' Yılmaz Vural 4 büyüklerden teklif alırsa hemen kabul eder''. Böyle bir şey var mı? Şartlar uymazsa kabul etmem.
 
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"