comScore

Brezilya'nın Türkiye kadrosu açıklandı. Melo ve Telles var mı?

23 Ekim 2014, Perşembe 16:29

Dunga, Türkiye maçı kadrosunu açıkladı. Galatasaraylı Felipe Melo ve Alex Telles ile eski Fenerbahçeli Alex de Souza da Brezilya Milli Takımı'nın Türkiye listesinde yer almadı.

Brezilya Milli Takımı'nın Türkiye ve Avusturya ile oynayacağı hazırlık karşılaşmalarının kadrosu belli oldu. Teknik Direktör Carlos Dunga, Galatasaraylı futbolcular Felipe Melo ve Alex Telles'e yine davet göndermedi.
 
Öte yandan Fenerbahçe efsanesi Alex de Souza'nın bu maç için özel olarak kadroya dahil edilebileceği söyleniyordu. Ancak deneyimli çalıştırıcı onu da kadroya dahil etmedi.  Brezilya 12 Kasım'da İstanbul'da Türkiye ve 18 Kasım'da Viyana'da Avusturya ile karşı karşıya gelecek. Dunga Brezilya Ligi'nden oyuncu çağırmazken Avrupa'dan çağırdığı oyuncular şu şekilde:
 
Rafael Cabral, Neto, Diego Alves, David Luiz, Thiago Silva, Marquinhos, Miranda, Mario Fernandes, Alex Sandro, Filipe Luis, Danilo, Luiz Gustavo, Romulo, Fernandinho, Casemiro, Oscar, Firmino, Willian, Neymar, Philippe Coutinho, Lucas, Luiz Adriano, Douglas Costa.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"