comScore

Avrupa Halı Saha Şampiyonasına Türkiye Hazır !

21 Ekim 2014, Salı 15:55

Avrupa Halı Saha Şampiyonası'nda Türkiye; Çek Cumhuriyeti, İspanya ve İngiltere ile aynı grupta mücadele edecek.

Avrupa Halı Saha Şampiyonası için geri sayım başladı! Türkiye'yi temsil etme hakkı kazanan iddaa Rakipbul Ligi şampiyonu bu yıl Antalya'dan çıktı. Galacticos takımı maç günlerini iple çekerken, çekilen kura gözlerini hiç korkutmuşa benzemiyor. Oysa turnuvanın favori üçlüsünün arasında kalmaları otoriteler tarafından tedirginlikle karşılanmıştı. Bu tedirginlikler karşı en net cevabı takım kaptanı Öner Işık verdi: “ ‘Türkiye ateşten gömlek giydi.' dediğiniz grup bu mu ! Çok rahat turu geçeriz, ikinci Çek Cumhuriyeti olur.”.

Ev Sahibi Karadağ
 
İsrail'de gerçekleşmesi beklenen organizasyon, yaşanan olaylar sebebiyle bu sene Karadağ'a konuk olacak. Ev sahibinin gruplardan çıkmasına kesin gözüyle bakılan şampiyonada en büyük favorilerden biride Türkiye. Favori olmamıza gölge düşüren olay ise şüphesiz ki gruplar oldu. Turnuvada bu zamana kadar kendini ispat etmiş takımların neredeyse hepsi ile aynı yerde yer almamız erken final diyebileceğimiz maçların oynanmasına sebebiyet verecek gibi gözüküyor.
Türkiye; Çek Cumhuriyeti, İspanya ve İngiltere ile aynı grupta mücadele edecek.

Kura Çekiminden Bir Kare 
iddaa Rakipbul Ligi hakkında:
 
iddaa Rakipbul ligi halı sahalarda yaşanan rakip bulamama sorununa çözüm bulma amacıyla 2006 yılında kurulmuş, bugün iddaa ana sponsorluğunda 16 ilde 90 bin kişiyle yılda yaklaşık 19.000 maçın oynandığı dev bir lig haline gelmiş. Rakipbul.com'un ana misyonu halı saha severlere diledikleri güçte veya yaşta rakip bulmak. Sisteme teklifinizi bıraktıktan en geç 1 saat sonra talep ettiğiniz güçteki rakip bulunuyor ve maçınız dilediğiniz günde, dilediğiniz halı sahada ayarlanıyor. Bu projenin bir başka dikkat çekici yönü, amatör halı saha oyuncularına profesyonel duygular yaşatması. Maça uzman hakem, gözlemci, kameraman ve editör gönderiliyor. Maç sonunda basın toplantısı dahi düzenleniyor. Maçın analizleri, istatistikleri, HD kalitedeki özet görüntüleri ertesi gün Rakipbul.com'da yer buluyor. Takımın istatistikleri neticesinde RB$ cinsinden halı sahadaki oyuncunun değeri belirleniyor ve halı saha takımları arasında transfer rekabeti dahi yaşanıyor. Yıl boyu il şampiyonluğu için mücadele ettikten sonra il şampiyonluğu sizi Antalya'da düzenlenen Türkiye finallerine, Türkiye şampiyonluğu ise Avrupa Halı Saha Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil etme heyecanına kadar taşıyor. 24 ülkenin katıldığı miniEuro adlı bu şampiyonaya Avrupa Halı Saha Federasyonu'nun Türk temsilcisi olarak iddaa Rakipbul Ligi'nin Türkiye şampiyonu katılıyor.


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)