comScore

Orduspor'un eksiği belli

20 Ekim 2014, Pazartesi 12:10

PTT 1. Lig ekiplerinden Orduspor'da teknik sorumlu Muhammet Dilaver, takımda antrenman ve özgüven eksikliğinin bulunduğunu söyledi.

PTT 1. Lig ekiplerinden Orduspor'da teknik sorumlu Muhammet Dilaver, takımda antrenman ve özgüven eksikliğinin bulunduğunu söyledi.

Dilaver, AA muhabirine yaptığı açıklamada, deplasmanda 1-0 öne geçtikleri Şanlıurfaspor karşısında 2-1 mağlup olmanın üzüntüsünü yaşadıklarını belirtti. 

Mağlup olmalarında en büyük etkenin futbolcuların antrenman eksikliğinden kaynaklandığını ifade eden Dilaver, ligde kötü gidişlerinin en büyük nedenlerinin bu olduğunu söyledi. 

Dilaver, takımın bu zamana kadar doğru dürüst antrenman yapmadığını belirterek, "Bu nedenle Şanlıurfaspor maçında futbolcularımız 80'inci dakikadan sonra resmen durdu. Bu da şu anlama geliyor; sezon başından bu yana futbolculara yeterince antrenman yaptırılmamıştı. Bu da ister istemez sahaya yansıyor" diye konuştu.

Takımın kaliteli bir ekipten oluştuğunu vurgulayan Dilaver, "Takımımızın kumaşı iyi ancak futbolcuların antrenman ve özgüven eksikliği var. Bizim ilk işimizin bu antrenman eksikliği gidermek olacak. Bugünden itibaren takım için yeni bir sürece gireceğiz"  ifadesini kullandı.

Dilaver, takımda sakat olan oyuncuların da iyileşmesiyle birlikte takımın daha iyi yerlere geleceğini söyledi.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"