comScore

Lucescu hayalleri suya düştü

19 Ekim 2014, Pazar 16:38

Ukrayna Ligi ekiplerinden Shakhtar Donestsk'in çalıştırıcısı Mircea Lucescu hakkında Romanya Milli Takımı açıklaması var.

Ukrayna Ligi ekiplerinden Shakhtar Donetsk'in çalıştırıcısı Mircea Lucescu'nun adı Galatasaray ile anılmaya devam ederken, Romanya'da ise milli takımın başına geçeceği iddiaları gündeme geliyor.
Romanya Milli Takımı'nı bırakarak Suudi Arabistan ekiplerinden Al İttihad'ın başına geçen teknik direktör Victor Piturca'nın boşluğu henüz dolmazken, Futbol Federasyonu'ndan bir isim Lucescu açıklaması yaptı.
Başarılı çalıştırıcı hakkında, "Tekliften ziyade bir ön konuşma diyebiliriz ama Mircea'yı almanın neredeyse imkansız olduğunu biliyoruz." sözlerini kullandı.
Lucescu'nun Romanya'nın başına geçememesinin sebebi ise maliyet olarak açıklandı! Başarılı çalıştırıcının aldığı 3.5 milyon euroluk maaşı, Romanya Futbol Federasyonu'nun veremeyeceğine vurgu yapıldı.
 
Sezon sonunda Shakhtar'ı bırakabileceğinin sinyallerini veren Mircea Lucescu milli takım hakkında, "Milli takım iddiaları gerçek dışı. Kendimi böylesine yeni bir başlangıç için genç bulmuyorum" sözlerini kullanmıştı

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"