comScore

Salih Uçan'dan açıklamalar! Mutluyum...

18 Ekim 2014, Cumartesi 23:10

İtalya Ligi'nde roma formasıyla ilk kez Chievo maçında mücadele eden Salih Uçan, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Roma'nın Chievo'yu 3-0 yendiği maçın son anlarında oyuna dahil olan ve İtalya Ligi'nde ilk kez forma giyen Salih Uçan, karşılaşma sonrası konuştu.

"HOCAMA TEŞEKKÜR ETTİM"
Maçın ardından Türk gazetecilerin hakkında çıkan haberler ve ilk kez forma giymesine ilişkin sorusunu yanıtlayan Salih Uçan, “Milli takım dönüşü bir sakatlık yaşadım. Yaklaşık 16-17 gün civarında antrenmana çıkamadım. Haberler çıktı. Olabilir. Önemi yok sonuçta. İlk maçımı oynadım. Hocam ilk kez bana şans verdi. Sağolsun. Kendisine de teşekkür ettim. İlk maçıma çıktığım ve kazandığımız için mutluyum” ifadelerini kullandı.

Maç içinde yaklaşık 10 kez topla buluştuğu anımsatılan Salih Uçan, bunun az olduğunu ama sıkıntı yaşamadan mücadeleyi tamamladığını belirtti.

SALİH SORUSUNA CEVAP

Bu arada maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Roma Teknik Direktörü Rudi Garcia, Salih Uçan ve Leandro Parades'in neden daha fazla zaman forma giymediği yönündeki soruya, “Parades yarım saat oynadı. Üçüncü oyuncu değişikliğim için fiziksel olarak hazır olan elimde 3 oyuncu vardı. Problem şu ki, bu takım topu hiç kaybetmiyor, dışarı çıkmasına dahi izin vermiyor. Bunun için (Salih'in oyuna girişi) 8 dakika beklemek durumunda kaldık” dedi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)