comScore

Avcı: "Deplasmanda 1 puan iyi ama..."

18 Ekim 2014, Cumartesi 16:34

İstanbul Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı; "Deplasmanda alınan 1 puan önemlidir ama bu kadar kaçan pozisyonlar karşısında galip gelemediğimiz için üzüldük" dedi.

İstanbul Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı da Torku Konyaspor'un yeni stadında emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
Torku Konyaspor'un iyi transferler yaparak çıtasını yükselttiğini vurgulayan Avcı, "Oynadığı oyunları sonuca yansıtamayan, bugün çıkış noktası arayan, rakibe karşı her türlü oyunu deneyen bir Torku Konyaspor vardı. Maçtan önceki analizlerimizde bunları tespit ettik. Buna uygun olarak bizde belli bir plan ve strateji üzerinde hazırlandık" dedi.
 
Avcı, oyunun ilk 20 dakikasında Hleb'in buluştuğu pozisyonlara cevap veremediklerini ifade ederek, Taçtan gelen pozisyonlarda kalemizde tehlikeler yaşadık. Sonraki bölümlerde rakibi uzun topa iterek düşen topları kazanarak hücum organizasyonları geliştirmeye başladık. 6-7 tane net pozisyona girdik. Bu maçta kazanarak ligde varlığımızı hissettirmek istiyorduk. Oynanılan oyun beni tatmin etti. Deplasmanda alınan 1 puan önemlidir ama bu kadar kaçan pozisyonlar karşısında galip gelemediğimiz için üzüldük" diye konuştu. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)