comScore

Hleb, Türk futbolunu çözdü!

17 Ekim 2014, Cuma 17:11

Konyaspor'un yıldızı Hleb, "Burada idmanlar, çalışma metodları her şey Avrupa'yla aynı. Ama Türkler'in en büyük düşmanı egoları."  

Torku Konyaspor'un geçen sezonun devre arasında renklerine bağladığı Aliaksandr Hleb, ortaya koyduğu başarılı performansı ve liderlik özellikleriyle de alkış alan bir isim. Teknik direktör Mesut Bakkal'ın
vazgeçilmezlerinden biri olan ve bu sezon kaptanlık görevine getirilen Belaruslu yıldızdan, Türk Milli Takımı'yla ilgili de ilginç bir tespit geldi. Mesut Bakkal, oyuncusuyla yaptığı bir değerlendirme toplantısı sırasında, tecrübeli futbolcuya, "O kadar büyük takımlarda oyn dın. Buradaki futbolu da görüyorsun, nerede eksik yapıyoruz biz?" diye sordu. Hleb'in yanıtı ise hayli ilginçti. 
 
'Her şeyi gördüm'
 
Kariyerinde Arsenal, Barcelona gibi dünya futbolunun lokomotifi olarak gösterilen takımların formasını giyen yıldız isim, Türk futbolunun ulusal bazda yaşadığı düşüşü değerlendirirken, "Buradaki ikinci sezonum. Her şeyi görme imkanım oldu. Avrupa'yla Türkiye'yi kıyaslarken futbol anlamında çok fark olduğunu söyleyemem. Arada uçurum olduğunu sanıyorlar. Ama durum öyle değil. Aynı idmanları yapıyoruz, aynı taktik dilini konuşuyoruz. Maalesef Türkler'in en büyük sorunları egoları. Korkarım ki bundan kurtulmadan başarılı olamayacaklar" dedi. 
 
İdmanda gerilim
 
Hleb, dünkü idmanda takımın sol bek oyuncusu Özgür Özkaya ile tartıştı. Arkadaşlarının araya girmesiyle gerilim büyümeden engellendi. Mesut Bakkal iki oyuncuyu da soyunma odasına gönderdi.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"