comScore

Derbiyi bekleyen tehlike

17 Ekim 2014, Cuma 14:31

Meteroloji, İstanbul'da havanın yarın yağmurlu olacağını duyurdu, futbolseverler maç saatine denk gelmemesi için dua etmeye başladı.

Türkiye yarın oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisine kilitlendi. Sezonun bu büyük buluşmasında futbolseverler, keyifli bir doksan dakika için statta ve ekranları başında mücadeleyi takip edecekler.

Ancak maçla ilgili aksaklıklar da yok değil. Seyrantepe metrosunun, yapım çalışmaları nedeniyle maç gününde çalışmayacağının belirtilmesinden sonra şimdi de meterolojiden kötü haber geldi.
İstanbul'da havanın cumartesi günü yağmurlu olacağı duyuruldu, gün içinde bölüm bölüm yağış beklendiği ifade edildi. Ayrıca maç saatinde 10 km hızla kuzeyden rüzgar esmesi ve nem miktarının da yüzde 85 olması bekleniyor.
 
Metro kapalı
 
Galatasaray'ın 18 Ekim Cumartesi günü Spor Toto Süper  Lig'de Fenerbahçe'yle, 22 Ekim Çarşamba günü de UEFA Şampiyonlar Ligi'nde  Borussia Durtmund'la yapacağı maçlarda Türk Telekom Arena'ya metro seferleri  yapılamayacağı duyuruldu.
 
Sarı-kırmızılı kulüpten taraftarlara yönelik yapılan açıklamada,  Sanayi-Seyrantepe hattında yapımı devam etmekte olan yeni metro tüneli inşaatı nedeniyle metro seferleri yapılamadığı kaydedilerek, "Galatasaray-Fenerbahçe ve  Galatasaray-Borussia Dortmund maçlarında Türk Telekom Arena'ya erişim için Sanayi  metro istasyonundan kalkacak İETT otobüslerini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz"  denildi.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"