comScore

Pjanic: "Tarih yazan bir efsane"

16 Ekim 2014, Perşembe 15:05

Roma'nın yıldız futbolcusu Miralem Pjanic, hakkında çıkan transfer dedikodularına son noktayı koyacak açıklamalarda bulundu.

Roma'nın yıldız futbolcusu Miralem Pjanic, hakkında çıkan transfer dedikodularına son noktayı koyacak açıklamalarda bulundu.
 
İtalya basınına geniş bir röportaj veren Pjanic, çocukken babasıyla birlikte garaj kapısını kale yaparak futbol oynamalarının futbolcu olmasında önemli rol oynadığını dile getirdi.
 
Pjanic, "Çocukken favori oyuncu Zidane'dı. Pirlo'ya karşı oynamak gerçekten çok zor. Fark yaratabilen ve zarif biri" ifadelerini kullandı.
 
Takım kaptanı Totti ile uyumundan bahseden Pjanic, "Onunla farklı rollerdeyiz. Birlikte dördüncü sezonumuz ve ikimiz de birbirimizin oyun stilini öğrendik. Nasıl paslar istediğini biliyorum" şeklinde konuştu.
 
Genç yıldız, "Herkes Totti'nin mirasçısı olmak ister ama bunu nasıl yapabilirim? Totti Totti'dir. Futboldan çok daha fazlası. Tarih yazan bir efsane" yorumunda bulundu.
 
Pjanic ayrıca takımdan ayrılacağı iddialarına yanıt verirken, "Futbol değişti ve bazen kulüplerin paraya ihtiyacı olabiliyor. Her zaman oyuncu ayrılmak istemez. Bu takımı ve şehri seviyorum. Öyleyse neden ayrılayım?" dedi. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"