comScore

Gullit, Hiddink'i eleştirdi

16 Ekim 2014, Perşembe 14:50

Hollandalı eski milli futbolcu Ruud Gullit, ülkesinin 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) Elemeleri'nde gösterdiği kötü performansla ilgili olarak Guus Hiddink'i şuçlu olarak gösterdi.

Hollandalı eski milli futbolcu Ruud Gullit, ülkesinin 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) Elemeleri'nde gösterdiği kötü performansla ilgili, "Federasyonun (Guus) Hiddink tercihine anlam veremiyorum. Benim tercihim Ronald Koeman'dı" dedi.

Elemeler A Grubu'nda Türkiye'nin rakiplerinden Hollanda'nın 3 maçın 2'sini kaybetmesinin ardından teknik direktör Guus Hiddink'e yönelik eleştiriler devam ediyor. 

“Portakallar”ın Çek Cumhuriyeti ve İzlanda karşısında aldığı yenilgilerin faturasını Hiddink'e çıkaran Gullit, Hollanda Futbol Federasyonu'nun Louis van Gaal'den sonra Hiddink'i takımın başına getirmesinin yanlış olduğunu savundu.

De Telegraaf gazetesine konuşan Gullit, Hiddink'in takımın başına getirilmesini anlayamadığını belirterek, “Federasyonun Hiddink tercihine anlam veremiyorum. Bu korkakça bir karardı ve sorumlusu federasyondur. Benim tercihim Ronald Koeman'dı” ifadelerini kullandı.

Federasyonun, bu kararıyla milli takımı gençleştirme fırsatını bir kenara koyduğunu iddia eden Gullit, yeni nesil futbolcuların Koeman'ı iyi tanıdığını ifade etti. Hollanda'nın aldığı başarısız sonuçları Hiddink tercihine bağlayan Gullit, milli takımın savunmada önemli hatalar yaptığını öne sürdü.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"