comScore

Konyaspor'da kriz tatlıya bağlandı

16 Ekim 2014, Perşembe 14:20

Torku Konyaspor Futbol Şube Sorumlusu Selçuk Aksoy, son antrenmanda yaşanan kavgayla ilgili olarak konuştu.

Torku Konyaspor Futbol Şube Sorumlusu Selçuk Aksoy, takımın dün gerçekleşen antrenmanında oyunculardan Alexander Hleb ve Özgür Özkaya arasında kavga çıktığına yönelik haberlere ilişkin, "Oyuncularımız o anki stresten dolayı böyle bir olayın meydana geldiğini ve büyütülmemesi gerektiğini ifade ettiler. Zaten antrenman sonrasında konuşarak olayı tatlıya bağladılar" dedi.

Aksoy, yaptığı açıklamada, Alexander Hleb ve Özgür Özkaya arasında dün gerçekleşen antrenmanda bir gerginlik yaşandığını ifade etti.

Yaşanan olayın aile içerisinde her zaman olabilecek bir durum olduğunu belirten Aksoy, bunun spor kamuoyuna abartılı bir şekilde yansımasının kendilerini üzdüğünü söyledi.

Her takımda yaşanabilecek olağan bir durumun basına, "yumruklar konuştu" şeklinde yansıdığını aktaran Aksoy, şunları kaydetti:

"Oyuncularımız o anki stresten dolayı böyle bir olayın meydana geldiğini ve büyütülmemesi gerektiğini ifade ettiler. Zaten antrenman sonrasında konuşarak olayı tatlıya bağladılar. Ancak olay spor basınının aradığı malzeme şeklinde değerlendirilmiş olmalı ki, gereğinden fazla abartılıyor ve neredeyse takımımıza zarar verecek düzeye gelebiliyor. Bir kez daha ifade etmekte fayda görüyorum. Böyle durumlar her takımda yaşanabiliyor ama 'kol kırılır yen içinde kalır' misali malzeme olarak kullanılmıyor. Bizim kadromuzda yer alan her oyuncu takımımızın başarısı için mücadele veriyor. Kimsenin bu tarz haberlerle bu birlikteliği ve takımdaşlığı bozmasına izin vermeyiz."


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)