comScore

G.Saray'dan bomba proje!

16 Ekim 2014, Perşembe 13:56

Galatasaray'da Hollandalı yıldız Wesley Sneijder'in futbolu bıraktıktan sonra altyapısının başına geçirilmesi planlanıyor.

Galatasaray'da Başkan Ünal Aysal görevi bırakmadan Wesley Sneijder'in sözleşmesini de uzatmak için harekete geçti. İmza parasıyla birlikte hali hazırda 4.5 milyon euro kazanan Snijder'e yüzde 30'luk zamla 4.3 milyon euro garanti para ve 2.1 milyon euro da "imaj hakkı" ödenecek. Böylece Sneijder, 2019 yılına kadar Galatasaray'dan yılda 5 milyon euro kazanacak.

İki taraf prensip olarak anlaşırken, Hollandalı yıldız Galatasaray'ın "uluslararası projelerindeki tanıtım elçisi" de olacak. Sneijder futbolcu bıraktıktan sonra da, Galatasaray'ın altyapısının başına geçecek. Hollandalı yıldız daha önce Ünal Aysal'la yaptığı görüşmede "Ben de Galatasaray'ın Johan Cruyff'u olmak istiyorum" demiş ve futbolu bıraktıktan sonra altyapıdaki gençlerin gelişimleri ile ilgilenmek istediğini iletmişti.
Bilindiği üzere Johan Cruyff, Barcelona'nın altyapısında büyük bir devrim yapmış ve parmakla gösterilen ''La Masia''nın bugünlere gelmesinde büyük çaba göstermişti.

''BENİM İÇİN ASLA SORUN OLMADI''

Son bir haftadır alamadığı parası hakkında konuşulan Wesley Sneijder'den bir açıklama daha geldi. Hollanda'nın De Telegraaf gazetesine konuşan Sneijder, "Paramın geç kalması benim için asla bir sorun olmadı" dedi. Hollandalı oyuncu derbi içinse, "İzlanda karşısında yaşadığı hayal kırıklığından sonra ben Fenerbahçe maçında derbide oynamak için kendimi çok daha hırslı hissediyorum" diye konuştu. Sneijder'in menajeri Guido Albers ise, "Parasının geç kalması Sneijder için hiç sorun olmadı" dedi. Hollandalı menajer; "O ve eşi Yolanthe para hakkında hiç konuşmadılar. İstanbul'da kendi zevklerine göre bir hayat kurdular. Ama benim de işim menajeri olarak onun haklarını korumak" dedi.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"